ye-logo.v1.2
22 Лютого, 2020

Нашестя комарів: як з ними боротися та як зняти свербіж

Суспільство 8470
Більш кусючі комарі при сході та заході сонця
Більш кусючі комарі при сході та заході сонця. Фото: konkurent.in.ua

Фахівці кажуть, що активність комах пов’язана з високою вологістю і спекою.

Мабуть кожен з нас помітив, що цьогоріч комарів дуже багато і кусають вони не лише в сутінках, а й посеред дня. Науковий співробітник відділу ентомології Інституту Зоології ім. Іван Шмальгаузена НАН України Віталій Кавурка пояснює, що така висока активність комах пов’язана з високою вологістю і спекою.

«Біля водойм їх зараз найбільше, бо комарі відкладають яйця на поверхні води в прибережній зоні. Однак, через велику кількість опадів, комахам для розмноження достатньо невеликої калюжі. Збіг спекотних та вологих умов зумовлює таку велику кількість комарів. Більш кусючі вони при сході та заході сонця. Кусає тільки самиця, адже їй потрібна кров для відкладання і розвитку яєць», - каже ентомолог.

Існує думка, що комарі більш упереджені до людей з певною групою крові, але воно не так. Віталій Кавурка каже, що цих комах приваблює запах молочної кислоти, що міститься в поті людини. Тому чим сильніше від людини запах поту, тим інтенсивніше до нього інтерес комарів.

Ентомолог каже, що зменшити кількість комах у вашому помешканні чи навколо вас допоможуть деякі рослини. 

«Комарі не терплять запах лаванди, базиліку, полину та меліси. Окрім цього, нині існує багато індивідуальних засобів захисту від комарів, але лише репелентами вони не обмежуються. Для захисту можна придбати браслети, кліпси і навіть наклейки від комарів, які можна придбати в аптеках», - радить Віталій Кавурка.

Лікар-алерголог Хмельницької обласної лікарні Ольга Камінська каже, що укуси комарів викликають лише місцеві алергічні реакції.

«Це може бути набряк та почервоніння у ділянці укусу, який супроводжується свербежем. Ні в якому разі не потрібно чесати уражену ділянку, прикладати до неї листя капусти та інші засоби народної медицини. Це може навіть погіршити стан. Найперше, що варто зробити, це випити антигістамінний препарат та змастити місце укусу гормонально-антисептичним засобом, яких в аптеці достатньо. Однак, якщо стан людини не покращується, неодмінно потрібно звернутися до лікаря», - каже алерголог Ольга Яківна.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую