ye-logo.v1.2
21 Жовтня, 2020

Ізяславська влада просить Кабмін врегулювати питання з пам’ятками культурної спадщини

Суспільство 2249
У міськраді наголошують, що пам\'ятки архітектури національного значення в Ізяславі перебувають у власності держави
У міськраді наголошують, що пам'ятки архітектури національного значення в Ізяславі перебувають у власності держави. Фото: з архіву

Поки питання не вирішені – архітектурні перлини руйнуються.

Ізяславська міська рада звернулася до Кабміну з проханням вжити заходів щодо збереження пам’яток культурної спадщини національного значення на території міста. Як зазначає секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, відповідне звернення підтримали депутати на черговій сесії міської ради.

Як зазначається у зверненні, в Ізяславі проблемним питанням залишається оформлення права власності на окремі пам'ятки культурної спадщини та внесення відомостей про права на ці об'єкти до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Так, переважна більшість пам'яток культурної спадщини на території Ізяслава перебуває в аварійному стані та потребує термінового проведення протиаварійних, консерваційних та реставраційних робіт. Це потребує значних коштів. А відсутність зареєстрованого права власності створює суттєві перешкоди у пошуку та залученні джерел фінансування та розпорядженні ними.

У зверненні, зокрема, йдеться про такі пам’ятки як Замок XVI століття, Садиба (Палац XVIII століття, Дворик з аркадами XVIII століття і Місток XVIII століття), та Кафедральний костел XVI століття.

Читайте також: На Хмельниччині хочуть відновити єдину в Україні аріанську вежу-каплицю.

Також зазначається, що Ізяславська міська рада зверталася до Хмельницької обласної ради, Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації з клопотанням розглянути можливість включення пам'ятки Палацу Санґушків до Програми збереження об'єктів культурної спадщини Хмельницької області на 2015-2020 роки. Але це питання поки залишилося не вирішеним.

У міськраді наголошують, що пам'ятки архітектури національного значення в Ізяславі перебувають у власності держави, бо ні державою, ні виконкомом обласної чи районної ради до комунальної власності територіальної громади міста не передавалися. Тож у звернені до Кабміну переконливо просять визначити державний орган влади, до сфери якого передадуть зазначені пам’ятки архітектури та якому доручать вжити заходів щодо їх охорони та збереження. В тому числі й проведення інвентаризації, взяття на баланс та виготовлення облікової документації.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую