ye-logo.v1.2

«А кому ж доплачуватимуть?»

Суспільство 2684

Зарплати освітянам планують підвищити, проте самі педагоги поки що не зовсім зрозуміли обіцянки урядовців

Нагадаємо, минулого тижня відбулася акція протесту працівників освіти та профспілок галузі з різних областей на головному майдані країни в Києві. Педагоги вимагали підвищення зарплатні, адже ставка вчителя першого розряду менша за мінімальну зарплату практично на 300 гривень. І таки влада взяла до уваги протести – усім педагогам пообіцяли підвищити зарплатню на 20%. Проте на місцях в звичайних школах Поділля поки в розгубленості – чи це доплата «за престижність педагогічної праці», чи якась інша? Все ж вчителі, які щодня вчать наших дітей, сподіваються на «якусь іншу» надбавку. Кореспонденти «Є Поділля» з’ясовували, що ж з цього приводу думають педагоги Хмельницького?
Броніслава Бейдерман, вчитель математики, директор Хмельницького ліцею №17:
«Я, чесно кажучи, не знаю, за що вони там на майдані на асфальт лягали! Ми 20% доплати отримуємо вже майже рік. Ось поруч головний бухгалтер, вона підтвердить. Також ми отримуємо вже 17 років додаткові пільгові кошти за ліцейність. Нікого у нас не скорочували. Поки були канікули, жодного вчителя не відправляли у відпустку за власний рахунок, як-то кажуть, нікого не випихували! Наскільки я зрозуміла, у деяких областях цю доплату не виплачують — економлять. А віднині, начебто, всі освітяни отримають по 20% надбавки до зарплати».
Марія Іванівна (ім’я змінене на прохання жінки), вчителька змінної середньої загальноосвітньої школи №2 ІІ-ІІІ ступенів:
«Наша школа не брала участі у акції протесту. Та й поки ще немає ніяких розрахунків. Достеменно не зрозуміло, кому ж будуть виплачені ці надбавки. Прозвучало, що зарплатню підвищать усім педагогічним працівникам. Якщо, до прикладу, нині вчитель вищої категорії отримує трохи більше тисячі гривень на місяць, то ще додаткові гривень 200, що й буде становити 20%, звісно вплинули б на сімейний бюджет вчителів. Але 20% до зарплати «за престижність» ми давно отримуємо. Проте, наскільки я знаю, в багатьох сільських школах педагоги не отримують цю «престижність». Також цієї надбавки не отримують працівники дитячих садочків. Можливо, мається на увазі, що тепер ці 20% отримуватимуть всі».
Педагоги НВК №7 теж не зовсім зрозуміли, яку саме доплату обіцяв уряд.
“Якщо мова про доплату за престижність професії, то ми її й так отримуємо. Виходить, її дадуть тим, хто досі її не мав – шкільним психологам, вихователям у дитячих садочках тощо”, – каже вчитель музики Надія Гордієнко.
Шкільний психолог Алла Верболович не проти такої доплати, бо вона її наразі не має. Тому не проти покласти до свого гаманця зайвих 20 відсотків до зарплати. 
Вчитель початкових класів Зінаїда Мевшук радіє з того, що зможе отримати ще 20 відсотків до своєї зарплатні. “Хай небагато, але все ж зайвих грошей не буває. Тим паче, що ціни на продукти та комунальні послуги зростають, то доплата не завадить, – каже вона. – Вважаю, держава може виділити з бюджету стільки коштів, скільки має змогу. Тому ставлюся до обіцяної доплати дуже позитивно”.
Молоді спеціалісти теж з нетерпінням чекають доплати, адже мінімальна ставка (неповні тисяча гривень) – це дуже мало. Правда, з 1 квітня вона буде аж... 1005 гривень, а якщо ще 20 відсотків додати, то 200 гривень, хоч і не багато, проте на хліб вистачить.
На загальну думку всього педагогічного колективу НВК №7, якщо навіть і дадуть обіцяних 20% до зарплати усім педагогам у вересні, то ціни до цього часу можуть значно зрости. Проте, не всі вірять у те, що ця надбавка взагалі буде...

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую