ye-logo.v1.2
22 Січня, 2020

«Він сильний!» - мати полоненого моряка Сергія Цибізова

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 2136
В російському СІЗО Сергій Цибізов уже сім місяців
В російському СІЗО Сергій Цибізов уже сім місяців. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У липні Сергію Цибізову виповниться 22 роки.

Сім місяців захоплені російськими військовими в Керченській протоці українські моряки перебувають в полоні – у стінах Лефортовського СІЗО, що в Москві. Серед них – наш земляк Сергій Цибізов. 25 червня сплив термін виконання рішення Міжнародного трибуналу з морського права, який видав наказ негайно звільнити українських моряків і військові кораблі. Проте РФ і далі продовжує їх утримувати. 

Як почувається син та про що пише батькам – розповіла сайту «Є» мама полоненого Російською Федерацією моряка Сергія Цибізова Тетяна Кирилюк.

«Ми чекали рішення Міжнародного трибуналу. Надзвичайно сильно переживали, щоб воно було прийняте на користь наших моряків. Українська сторона разом з адвокатами, за підтримки суспільства, таки добилася цього. Але бачимо, на жаль, що результату немає… Росія відверто ігнорує виконання рішення трибуналу. Тримання під вартою наших хлопців продовжили до 9 липня» - каже мама.

Пані Тетяна розповідає, що часто спілкується з адвокатами, які захищають Сергія та 23-х інших полонених українських моряків: «Вони наших хлопців дуже підтримують, щоб ті не піддавалися відчаю. Це дуже важливо, що наші діти там, у чужій країні, в слідчому ізоляторі, на судах, не самі. Як будуть розвиватися події далі – ніхто передбачити не може. Хоча і ми, і адвокати, і наші хлопці впевнені, що все буде добре, і вони повернуться додому».

В російському СІЗО Сергій Цибізов уже сім місяців. Мама розповідає, що головне – він не втрачає віри.

«Він сильний морально, дуже сильний. Не впадає у відчай. Усі хлопці тримаються, не опускають голів. Сергій, знаю, займається спортом. У камері він сидить ще з одним чоловіком – не моряком. Дуже маленька камера… Велику підтримку хлопцям надають московські волонтери. Приносять їм і одяг, і продукти, малюнки… »

Листуються батьки з сином через адвоката, бо решту листів не доходять.

«За час у СІЗО ми отримали від Сергія три листи. Переважно короткі, на загальні теми… За словами адвоката, Сергій завжди каже, що про усе нам розкаже, як приїде додому. Завжди повторює, щоб ми трималися, що все буде добре", - розповідає мама Тетяна.

Востаннє мама бачила Сергія в жовтні минулого року: «Він тоді лікувався в госпіталі від ангіни і приїжджав на 5 днів додому. Це було якраз перед цим походом, під час якого потрапив в полон».

Мама зізнається, що Сергій в дитинстві не мріяв стати моряком. На море потрапив в 19 років. З тієї миті воно його полонило. Саме тоді у військкоматі хлопцеві запропонували піти на службу до Військово-Морських Сил. «Він нам сказав: «Стану моряком. До полону півроку прослужив за контрактом…», - пригадує пані Теняна.

Листуються батьки з Сергієм через адвокатів. Фото: krymr.com

24 липня Сергієві Цибізову виповниться 22 роки. Найбільше, чого хочуть батьки, щоб він цей день провів на волі, вдома…

«Ми з батьками полонених моряків дуже згуртувалися. Стали як одна сім’я. Підтримуємо одне одного, а це додає сили, щоб не плакати, а діяти. Завжди на зв’язку, знаємо усі останні новини з Лєфортово… Радіємо за кожного. От саме в середу одружився один з наших хлопців Віктор Безпальченко. Йому це дозволили зробити в російському СІЗО. І це теж перемога. Ми всі разом чекаємо їх додому», - розповідає мама.

Додає, що для хлопців перш за все важлива підтримка суспільства. «Акції на підтримку, поширення інформації, розголос – це теж велика інформаційна боротьба. Якщо мовчати – справа зійде нанівець. Чим більше про це буде розголосу, тим скоріше наші хлопці повернуться додому…», - впевнена вона.

Попри рішення Міжнародного трибуналу з морського права українські моряки і досі в полоні. Фото: rbc.ua

Поки РФ не виконає наказ Міжнародного трибуналу з морського права і не звільнить українських моряків та кораблі, Україна буде продовжувати тиск на РФ на міжнародній арені. Про це заявила і заступниця глави МЗС України Лана Зеркаль після того, як сплив місяць з дня, коли Міжнародний трибунал з морського права видав наказ негайно звільнити українських моряків і військові кораблі.

«Нагадуємо про чітку вимогу наказу - звільнити моряків і повернути їх в Україну, а також повернути під контроль України три військові кораблі. І поки Росія цього не зробить, ми продовжимо тиск на всіх доступних майданчиках, включно з G20 та РБООН», - зазначила Зеркаль на своїй Facebook-сторінці.

За її словами, РФ за мить до дедлайну надіслала звіт про виконання наказу, проте попри чітку вимогу щодо негайного звільнення продовжує маніпулювати своїм розумінням наказу.

Зокрема, напередодні МЗС РФ надіслало ноту, у якій українській стороні зробили цинічну пропозицію та запропонували надати письмові гарантії «участі України у продовженні кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства».

Разом з тим керівник групи захисників українських військовополонених моряків Микола Полозов заявив Громадському радіо, що не зважаючи на те, що Росія не виконала рішення трибуналу прямо зараз, він сподівається, що політичне рішення таки буде прийняте.

На питання про застосування санкцій щодо Росії за невиконання рішення трибуналу Полозов каже, що, на жаль, трибунал не має жодної можливості фізично примушувати державу-відповідача до виконання свого рішення. Це напрямок для зусиль МЗС України – переконати кожну державу в кожному окремому випадку, що свобода мореплавання є настільки важливою цінністю і стосується всіх, що це потребує певних заходів не тільки від України, а й всіх держав…

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую