ye-logo.v1.2

На правах реклами Що таке лямбда-зонд та як з ним боротися

Суспільство 5798
Лямбда-зонд, або іншими словами датчик кисню, який вимірює кількість кисню у вихлопних газах.
Лямбда-зонд, або іншими словами датчик кисню, який вимірює кількість кисню у вихлопних газах. . Фото: mobilremont.pp.ua

Навіть найдешевший інжекторний автомобіль повинен мати в складі системи живлення каталітичний нейтралізатор відпрацьованих газів, каталізатор.

Лямбда зонд - один з елементів каталізатора, а називається він так тому, що грецька літера лямбда позначає в автомобілебудуванні надлишок кисню. Якщо вийшов з ладу лямбда-зонд для китайських автомобілів, його завжди можна купити https://kitaec.ua/chery/amulet/, але причини, за яких він перестав працювати, необхідно знати.

Завдання та ознаки несправності лямбда-зонда

Іншими словами, лямбда-зонд, датчик кисню, вимірює кількість кисню у вихлопних газах. На основі даних датчика електронний блок керування двигуном робить висновки про характер згоряння палива. Норма витрати повітря становить 14,6-14,8 частин до 1 частини палива. Якщо ці показники відхиляються від норми, електроніка відновлює потрібний баланс, а індикатором якості згоряння палива якраз і є лямбда-зонд.

Типові ознаки несправності датчика кисню відомі кожному водієві:

  1. Втрата динаміки.
  2. Нестабільна робота двигуна на холостих.
  3. Висока витрата палива.
  4. Висока токсичність вихлопних газів.

Крім того, на всіх автомобілях при виході датчика з ладу обов'язково засвітиться контрольна лампа Check Engine. Найчастіше лямбда-зонд відмовляє через знос. Його ресурс в межах 100-120 тисяч км, але бувають і інші випадки:

  1. Механічне пошкодження датчика.
  2. Замикання проводки, пошкодження її цілісності.
  3. Забруднення продуктами згоряння неякісного бензину.
  4. Перегрів датчика через порушення налаштувань системи запалювання.

Міняти чи ремонтувати?

На жаль, технологій, за якими можна відремонтувати лямбда-зонд, не існує. У 90% випадків вихід датчика з ладу обумовлений нагаром на робочій поверхні під ковпачком. Так, гаражні майстри чистять датчики кислотою, Але для цього необхідно спочатку зрізати ковпачок на токарному верстаті, а після очищення приварити його на місце аргоном.

Зрозуміло, що такі маніпуляції доступні далеко не кожному і якість зварювання може бути зовсім не ідеальною, та й прослужить відновлений датчик в кращому випадку тисяч 5-7. Встановивши ж новий лямбда-зонд, ми отримуємо економію палива в межах 15%, зменшення токсичності вихлопу і динаміку нового автомобіля. Ціни на лямбда-зонд в магазинах Китаєць дозволяють без особливих зусиль підібрати потрібний датчик і не менше, ніж на 100 тисяч пробігу забути про проблеми.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую