ye-logo.v1.2

Мері Попінс викликали?

Суспільство 6013
Фото: Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

Або які є варіанти у працюючих батьків хмельницьких малюків?

Звісно, рятівні бабусі-дідусі –«найрідніший» та найзручніший варіант. Проте, не усім таке щастя випадає. Отож, коли
материнське благоговіння підривають фінансові проблеми чи необхідність виходу на роботу з іншої причини, доводиться шукати варіанти. Найперше, що спадає на думку – віддати маля до дитячого садочка.

Порятують  «державні  матусі»
Напевно, багатьом мамам, які, плануючи відвести свого малюка у садочок, спілкуються-радяться з друзями чи знайомими, відома думка, що на чергу треба ставати ще під час вагітності. Існування проблеми черг таки підтверджують на рівні обласного управ­ління освіти.
«Питання влаштування дитини в дошкіль­ний навчальний заклад, особливо міський, є актуальним вже не один рік, – пояснює Валентина Блажиєвська, начальник відділу загальної, середньої та дошкільної освіти Хмельницького обласного управління освіти та науки. – На жаль, діюча мережа (817 дитячих садків) не повною мірою задовольняє потреби населення області. Саме тому батьки при народженні дитини реєструються в дошкільних закладах, щоб потім влаштувати дитину до дитячого садка. Ця проблема на постійному контролі. Вже протягом вересня-березня 2010-2011 навчальних років ситуа­ція значно покращилася. За рахунок реконструкцій та розширенню приміщень дошкільних закладів додатково у Хмельницькому відкрито 8 груп, де на даний час більша черга (9 805) на влаштування дітей до дошкільних закладів. До речі, на Хмельниччині всі діти 5-річного віку мають змогу здобувати дошкільну освіту».
Найбільше проблем щодо влаштування дітей у дошкільні заклади на початку навчального року (вересні-жовтні). До листопада місяця наповнюваність у дитячих садках зменшується. Дехто з дітей не відвідує садочок чи не змогли адаптуватися, часто хворіють, і батьки залишаються їх доглядати вдома. Тому питання влаштування дитини до дитячого садка може вирішуватись і посеред навчального року.  Хоча спеціалісти освітяни вважають, що це не зовсім правильно.
Валентина Миколаївна також наголосила, що в разі гострої потреби влаштування дитини пропонується місце не за місцем проживання, а де є менша наповнюваність у групах.  Умови у всіх дошкільних закладах міста створені однакові, навчання відбувається за базовою програмою «Я у світі».
Підготовка  до  школи у  творчій  атмосфері
Вельми популярними є групи дошкільної підготовки у міському Палаці творчості дітей та юнацтва.
«Коли ми тільки починали, років 15 тому, була лише одна група, – пригадує директор Марина Пилипак. – Три роки тому було 5 груп, а нині вже 7. Займаються у нас дітки 5-6 років чотири рази на тиждень. Створювали ці групи для тих, хто з якихось причин не може ходити в дитячий садочок. Програми розроблені відповідно до державних норм. Є у нас і розвиток мовлення, англійська, ознайомленя з комп'ютером, ритміка, читання, малювання та багато іншого. Також заняття проводять психолог, а при потребі й логопед».
Окрім навчання, як і в садочках, у Палаці проводяться свята, конкурси. Директор називає це «розважально-виховними захо­дами». Коштує усе це 70 гривень на місяць.
Як розповіла Марина Миколаївна, групи на наступні 2011-2012 навчальні роки були сформовані ще в лютому. За законом, у дошкільних закладах вони містять по 15-20 осіб, тому не вистачає класів. Крім того у Палаці творчості записують дітей у так звані «додаткові списки», тобто, якщо хтось вибуває, звільняється місце для іншого.

Турбота  напрокат
Якщо ж ці способи прилаштувати своє чадо «у надійні руки» на робочий час не підходять чи не вдалися, є можливість найняти «мамусю напрокат». Нянь нині у місті шукають кілька агенцій, та й приватних оголошень в газетах чимало. У агенціях, які підбирають домашній персонал, ціни практично на одному рівні – спрацьовує дипломатія між конкурентами. Є у Хмельницькому агентства «Мері Попінс», «Родолад», «Тюхе».
«Ціни на послуги няні стабільні – 10-15 гривень за годину, як і минулого року», – розповіла Леся Козачок з агенції «Тюхе». Ціни коливаються в зв'язку із віком дитини чи особливостями її здоров'я. Також впливає на вартість зайнятість няні: якщо вона приїжджає до вашої домівки на годину-дві, ціна максимальна, якщо ж на цілий день – «гуртова ціна».
Такі приватні підприємства, які надають послуги на дому, зазвичай працюють з одними й тими самими нянями роками. Як кажуть керівники агенцій, люди мають бути перевірені, адже це дуже велика відпові­дальність – доглядати дитину. Жодна мама не залишить свою кровиночку невідомо з ким. Тому на «екстрені виклики» на кілька годин відправляють найдосвідчені­ших, найшанованіших та найуспішніших працівниць, оскільки у батьків немає часу познайомитися з кандидатками. Коли наймають на роботу на триваліший термін, батьки можуть влаштувати своєрідний кастинг, познайомитися з няньою, подивитися як вона працює. Якщо кандидатка не влаштує, можна запросити іншу. Проте, зазвичай, приватні агенції надто переймаються своїм іміджем, тому няні у них професійні.
Покладаючись лише на себе, можна продзвонити оголошення в газеті. Ми знайшли таких близько двадцяти. Серед нянь, які самі пропонують свої послуги, також є певна градація за цінами. Найдорожче коштує няня для немовляти. Якщо вам потрібна доглядальниця для малюка на термін до п'яти годин на день, то вартуватиме година, в середньому, 15 гривень. Більше п'яти годин – 12 гривень. 
Для старших діток, тобто від року, вдалося знайти й таких, які працюватимуть за 10 гривень за годину.
Престижним вважається надання рекомендаційних листів від батьків колишніх підопічних няні, солідний досвід роботи.
Взагалі, такою клопіткою та відповідальною роботою, зазвичай, займаються жінки, старші 35 років, які успішно виховали своїх дітей. Педагогічну освіту найманих нянь чути навіть по телефону – голос вчительки відразу видає професійну підготовку у школі чи садочку. Можливо, це і суб'єктивна думка, але інтонація «До дошки піде...» багатьом знайома. Хоча, якщо людина встигала вгледіти за трьома десятками маленьких «круть-вертів», то за одним догляне стовідсотково. До того ж, няні намагаються по-максимуму підлаштуватися до вимог батьків – це не лише знання кількох десятків казок чи вміння зварити манну кашу. Доглядальниця має пропонувати малюку розвиваючі ігри, допомогти дитині навчитися концентрувати увагу, що дуже допоможе в школі. Адже, поки матір та батько на роботі, няні формують особистість поки ще маленької людини.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую