ye-logo.v1.2

Хмельницьких теплопостачальників підозрюють у зловживанні монопольним становищем

Суспільство 1683
В Антимонопольному комітеті вважають, що укладені договори про теплопостачання, можуть порушувати права споживачів
В Антимонопольному комітеті вважають, що укладені договори про теплопостачання, можуть порушувати права споживачів. Фото: ілюстративне pivzahteplo.com

Їх договори зі споживачами не відповідають вимогам чинного законодавства.

Представники Хмельницького обласного відділення Антимонопольного комітету України виявили ознаки зловживання монопольним становищем у роботі трьох теплопостачальних компаній. Серед них два комунальних підприємства обласного центру — «Хмельницьктеплокомуненерго» і «Південно-Західні тепломережі», а також КП «Міськтепловоденергія» з Кам’янця-Подільського.

За інформацією обласного відділення Антимонопольного комітету України, договори цих підприємств зі споживачами про надання послуг з теплопостачання не відповідають вимогам чинного законодавства.

Так, у договорах МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» відсутні окремі права споживачів і окремі зобов’язання виконавця. Наприклад, право споживачів на періодичну перевірку, обслуговування та ремонт квартирних засобів обліку. Крім того, у них не прописані умови розв’язання спорів.

«Натомість, інше хмельницьке комунальне підприємство — «Південно-Західні тепломережі», користуючись монопольним становищем, встановило додаткові штрафні санкції. Вони накладаються на споживачів у разі несвоєчасного внесення плати за надані послуги. Такий боржник повинен сплатити пеню, інфляційні та 3% річних», — повідомляють в Антимонопольному комітеті.

Кам’янець-Подільське підприємство «Міськтепловоденергія» передбачило додаткову оплату за перевищення розрахункової потужності приладів опалення (радіаторів). У договорах також відсутнє зобов’язання після отримання показань квартирних засобів обліку, якщо вони відрізняються від розрахованих за показаннями будинкового лічильника, виконавець здійснює коригування плати за надану послугу в наступному розрахунковому періоді шляхом зменшення або збільшення обсягів спожитої споживачем послуги.

«Порушення нормативних положень щодо укладення договорів такого виду дає можливість комунальним підприємствам порушувати права споживачів і не нести відповідальності за надання послуг неналежної якості та кількості й не здійснювати відповідні перерахунки», — вважають представники Антимонопольного комітету.

Тому Хмельницьке обласне відділення цим темплопостачальникам рекомендувало укладати зі споживачами договори відповідно до «Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення». Крім того, вони мають проінформувати споживачів про можливість переукладення або внесення змін до вже укладених договорів. Про виконання рекомендацій комунальні підприємства мають проінформувати у місячний термін.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую