ye-logo.v1.2

Арт-село Самчики внесли до Всеукраїнських туристичних маршрутів

Суспільство 10304
Торік у Самчиках розмалювали понад десяток будинків
Торік у Самчиках розмалювали понад десяток будинків. Фото: UAmaze

Тепер сюди приїжджатимуть туристи звідусіль.

Відроджений на Старокостянтинівщині у селі Самчики місцевий розпис продовжують популяризувати. У напрямку того, як привабити українського туриста до мальовничого села, почала працювати мистецька ініціатива «UAmaze» спільно з Всеукраїнською асоціацією гідів та Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва.

«З початку проекту відродження самчиківського розпису (а це вже близько двох років) ми час від часу організовували арт-тури до Самчиків з Києва. Переважно долучатися ті, хто хотів відвідати майстер-класи. Торік тут вдалося реалізувати унікальний проект «Відродження самчиківського розпису» та було створену низку арт-об’єктів, які стали справжньою мистецькою родзинкою Самчиків. Тож бажаючих побачити село в розписах побільшало», - розповіли сайту «Є» менеджери мистецької ініціативи «UAmaze».

До теми: Хати у квітах: на Дунаєвеччині відроджують традиційний подільський розпис.

Згодом до популяризації туристичного напрямку Самчиків долучилася Всеукраїнська асоціація гідів, а також Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва. На початку липня для гідів тут організували спеціальну навчально-пізнавальну екскурсію селом та майстер-клас із самчиківського розпису, аби в майбутньому ті повернулися до Самчиків уже з туристами.

Нагадаємо, торік у селі самчиківським розписом прикрасили понад десяток будинків, зупинки громадського транспорту, кафе.

Розписали у селі й зупинки громадського транспорту. Фото: з архіву.

Самчиківський розпис - вид українського декоративно-прикладного мистецтва. Переважно сюжетний, виконується великим зубчастим малюнком, схожим на гобеленовий. Зародився на межі південно-східної Волині та Поділля. Хати цього регіону здавна були розмальовані рослинними візерунками, які вважались оберегами. Особливо славились своїми розписами хати в селі Самчики. Бережуть традиції самчиківського розпису відомі талановиті самчиківські майстри народної творчості – Олександр Пажимський, Віктор Раковський та Сергій Касьянов/ 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую