Гаряча тема:
- Війна
Арт-село Самчики внесли до Всеукраїнських туристичних маршрутів

Тепер сюди приїжджатимуть туристи звідусіль.
Відроджений на Старокостянтинівщині у селі Самчики місцевий розпис продовжують популяризувати. У напрямку того, як привабити українського туриста до мальовничого села, почала працювати мистецька ініціатива «UAmaze» спільно з Всеукраїнською асоціацією гідів та Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва.
«З початку проекту відродження самчиківського розпису (а це вже близько двох років) ми час від часу організовували арт-тури до Самчиків з Києва. Переважно долучатися ті, хто хотів відвідати майстер-класи. Торік тут вдалося реалізувати унікальний проект «Відродження самчиківського розпису» та було створену низку арт-об’єктів, які стали справжньою мистецькою родзинкою Самчиків. Тож бажаючих побачити село в розписах побільшало», - розповіли сайту «Є» менеджери мистецької ініціативи «UAmaze».
До теми: Хати у квітах: на Дунаєвеччині відроджують традиційний подільський розпис.
Згодом до популяризації туристичного напрямку Самчиків долучилася Всеукраїнська асоціація гідів, а також Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва. На початку липня для гідів тут організували спеціальну навчально-пізнавальну екскурсію селом та майстер-клас із самчиківського розпису, аби в майбутньому ті повернулися до Самчиків уже з туристами.
Нагадаємо, торік у селі самчиківським розписом прикрасили понад десяток будинків, зупинки громадського транспорту, кафе.
Розписали у селі й зупинки громадського транспорту. Фото: з архіву.
Самчиківський розпис - вид українського декоративно-прикладного мистецтва. Переважно сюжетний, виконується великим зубчастим малюнком, схожим на гобеленовий. Зародився на межі південно-східної Волині та Поділля. Хати цього регіону здавна були розмальовані рослинними візерунками, які вважались оберегами. Особливо славились своїми розписами хати в селі Самчики. Бережуть традиції самчиківського розпису відомі талановиті самчиківські майстри народної творчості – Олександр Пажимський, Віктор Раковський та Сергій Касьянов/
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: