ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Секрети успіху 10-річної хмельничанки, яка отримала стипендії від Президента та міської ради

Суспільство 5779
Дарина Туржанська тріумфувала на Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика
Дарина Туржанська тріумфувала на Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика. Фото: автора

Дарина Туржанська – кращий знавець української мови.

Юна учениця хмельницької школи №12 Дарина Туржанська стала переможницею Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. За свій тріумф 10-річна школярка отримала цьогоріч дві стипендії – від Президента України та від Хмельницької міської ради. Як готувалася, ким мріє стати і кому завдячує своїм результатом, сайт «Є» розпитав у самої Дарини.

- Розкажи про свій шлях до перемоги.

- Коли мені було дев’ять років, я вперше взяла участь у міжнародному конкурсі мовників. Однак спочатку я здобула перемогу у шкільному, міському та обласному етапах. Тоді, у фіналі творчого змагання – на Міжнародному конкурсі, я потрапила у трійку найкращих знавців української мови. Хоч я і отримала призове місце, однак тоді вирішила, що неодмінно здобуду першість у цьому конкурсі. Цьогоріч мені це вдалося.

- Як ти готувалася?

- Підготовка до творчих змагань була ретельна. Батьки зробили мені підшивку завдань, які я постійно студіювала. Я систематично відвідувала бібліотеки, де шукала потрібну інформацію. Окрім вивчення шкільної програми, виконувала багато вправ, які знаходила в інтернеті. Я вивчила усі фразеологізми, які були в словнику початкової школи. За півроку списала три зошити власними творами. Моя вчителька – Інна Сонник, жартома називає мене працеголіком. Це мабуть через те, що навіть влітку я не припиняю процес навчання. Мені це цікаво та приносить задоволення.

Днями Дарина отримала з рук міського голови Олександра Симчишина сертифікат стипендіата.

- Ти отримала дві стипендії. Куди плануєш витратити кошти?

- Ляльками я вже не граюся, тому не буду витрачати гроші на іграшки. Краще вкладу їх у своє майбутнє. Думаю, найкраще їх просто збирати, а коли прийде час вступати та навчатися у вищому навчальному закладі, вони стануть у пригоді.

- А яку професію ти хотіла б здобути?

- Після закінчення школи мрію вступити до Львівського інституту та стати філологом. Вважаю, що кожен українець повинен добре володіти державною мовою. Влучно сказав письменник Володимир Сюсюра – «Українська мова – це душа народу, а український народ без мови – не народ».

Читайте також: Секрети успіху хмельничанки Катерини Булези, яка склала ЗНО на 200 балів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую