ye-logo.v1.2

За газові мережі в будинку відповідатимуть мешканці

Суспільство 5841
У міській раді сьогодні обговорювали зміни порядку обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж
У міській раді сьогодні обговорювали зміни порядку обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Фото: автора

З 2019 року внутрішньобудинкові газові системи будуть обслуговуватись виключно на підставі укладених договорів, адже послуга стала ринковою.

Сьогодні, 25 липня, у Хмельницькій міській раді зібралися представники управління житлово-комунального господарства міста та області, управління Держпраці, АТ «Хмельницькгаз», управителі об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, депутати, аби обговорити зміни порядку обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.

«З травня 2019 року вступив в дію закон про житлово-комунальне господарство, згідно з яким технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем забезпечується співвласниками чи власниками за їхній кошт на договірних засадах. Тарифами, затвердженими НКРЕКП для операторів газорозподільних компаній, не передбачені витрати на дані цілі. До цього часу перевірку та підтримання газових мереж всередині будинків у належному стані здійснювали газорозподільні компанії за власний рахунок. Відтепер зазначені роботи виконуватимуться на договірних засадах на умовах вільного ринку», - розповів технічний директор АТ «Хмельницьгаз» Дмитро Дідич.

«Відтепер роботи по обслуговуванню внутрішньобудинкових мереж виконуватимуться на договірних засадах», - каже технічний директор АТ «Хмельницьгаз» Дмитро Дідич.

Перш ніж вийти на ринок в пошуках постачальника послуги, співвласники повинні підписати акти розмежування мереж з «Хмельницькгазом». Цей документ дозволяє встановити чітку межу між газовими трубами, які належать мешканцям будинку і мережами, які обслуговує газорозподільна компанія. 

Лише після підписання Актів, власники мають право укладати договір на технічне обслуговування з будь-якою організацією, що має усі дозвільні документи на проведення робіт з технічного обслуговування на конкурентній основі.

Участь у круглому столі взяли представники управління житлово-комунального господарства міста та області, управління Держпраці, АТ «Хмельницькгаз», управителі об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та депутати.

«Вартість послуг з технічного обслуговування визначається для кожного окремого споживача і залежить від наявних газових мереж, приладів у помешканні та кількості квартир у будинку. На сьогодні ринкова вартість технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж загального користування по Україні в середньому може складати близько 10-13 гривень з розрахунку на одну квартиру в місяць. Для отримання необхідних консультацій або укладання договору з газовою компанією, споживачі природного газу можуть звертатись до центрів обслуговування клієнтів АТ «Хмельницькгаз» за місцем проживання або телефонувати у Контакт-центр (0382) 742 104», - каже Дмитро Дідич.

При цьому, АТ «Хмельницькгаз» як і раніше, буде відповідати за безпечне функціонування газових мереж і об'єктів, які знаходяться в нього на балансі. А за технічний стан всіх внутрішньобудинкових газопроводів та газових приладів тепер нести відповідальність буде балансоутримувач, власник або співвласники будинку.

Перш ніж вийти на ринок в пошуках постачальника послуги, співвласники повинні підписати акти розмежування з «Хмельницькгазом».

«Локалізація та ліквідація аварійних ситуацій внутрішньобудинкової системи газопостачання та дворових газопроводів побутового споживача, які можуть призвести до нещасного випадку, здійснюються аварійно-диспетчерськими службами Оператора газорозподільної мережі цілодобово та за його рахунок. У разі виявлення порушень при обслуговуванні систем газопостачання, АТ «Хмельницькгаз» зобов’язане відключити аварійний об’єкт від газопостачання. Ремонтні роботи щодо їх усунення здійснює суб’єкт господарювання, з яким у балансоутримувача, власника буде укладено договір", - каже Дмитро Дідич.

Зі списком організацій, що мають дозвіл на проведення робіт з обслуговування газових мереж, можна ознайомитись на сайті Держгірпромнагляду України в розділі «Інформаційна система «Реєстр дозволів».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую