ye-logo.v1.2

На Хмельниччині стартує сезон полювання на птицю

Суспільство 2975
Днями полювання стануть субота та неділя, а також до 1 листопада — середа
Днями полювання стануть субота та неділя, а також до 1 листопада — середа. Фото: ілюстративне ducks.org

Щоб уникнути проблем, мисливці повинні дотримуватися низки законодавчих вимог.

Завтра, 3 серпня, о 16:00 у Хмельницькій області стартує сезон полювання на пернату дичину. Пополювати на багатьох птахів можна буде до 31 грудня цього року.

За інформацією Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, до кінця цього року полювати можна буде на качок, лиску, пастушків, куликів, голубів та гусей. Проте стріляти у перепілок дозволяється лише до кінця жовтня. Днями для полювання визначені субота та неділя, а також до 1 листопада — середа.

Норми добування птахів у межах України не змінилися. Тому за один раз можна вполювати три гуски, п’ять качок, шість лисок, по 10 куликів і голубів та 15 перепілок. Проте чинне законодавство забороняє займатися мисливством на всіх територіях природно-заповідного фонду, відтворювальних ділянках та у 200-метровій зоні навколо них.

Крім того, заборонено стріляли у темний період доби, а також на відстані 200 метрів від житлових будинків та будівель, де можуть бути люди. Крім того, не можна використовувати для полювання не мисливську зброю.

До теми: Коли на Хмельниччині стартує сезон риболовлі

«Мисливцю потрібно мати при собі низку документів. Зокрема, посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання на сезон 2019-2020 років з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин (відстрільна картка). Крім того, варто взяти відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю, паспорт на собак мисливських порід, ловчих звірів і птахів у разі їхнього використання під час полювання. Їх мисливець зобов’язаний показати на вимогу посадових осіб», — повідомляють в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Правоохоронці наголошують, що порушення правил полювання загрожує недобросовісним мисливцям адміністративною відповідальністю.

Як повідомляють у поліції Городоччини, в різних частинах області будуть створені рейдові групи, які слідкуватимуть за дотримання мисливцями чинного законодавства. Крім того, правоохоронці проводитимуть роз’яснювальні заходи про правила поведінки зі зброєю.

«Ні в якому разі не можна спрямовувати зброю у бік людей, транспорту та будинків. Не можна залишати її без нагляду, а також передавати іншим особам. Належну увагу слід приділяти й збереженню патронів, не допускати їх пошкоджень, берегти від ударів, вологи та забруднення», — повідомляють у поліції.

Читайте також: Три сотні фазанів випустили в ліси на Ізяславщині

 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую