ye-logo.v1.2
13 Грудня, 2019

На Хмельниччині громади зможуть мати свого офіцера поліції

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 1688

Підписатися на канал "Є" в Youtube

В області розпочали реалізовувати проєкт Нацполіції.

Сьогодні, 15 серпня, у Хмельницькому голова Нацполіції України Сергій Князєв презентував новий проєкт «Поліцейський офіцер громади». Згідно із ним, громади зможуть мати одно або декількох поліцейських, які обслуговуватимуть лише визначену територію. Нацполіція зі свого боку забезпечить їх транспортом, а громада має обладнати місце роботи правоохоронців та, за потреби, житло.

«На початковому етапі реформи поліції у 2015 році Хмельниччина намагалася започатковувати подібний проєкт. Але тоді поліція ні фінансово, ні технічно не змогла розвивати його. Тоді був лише перший етап розбудови Нацполіції. Зараз ми можемо забезпечити офіцера, який працюватиме в громаді, спецпідготовкою, службовими автомобілями та планшетами. Раз чи два на місяць його запросимо у відділок поліції прозвітувати про роботу, або отримати якісь настанови. Здебільшо він комунікуватиме з керівництвом засобами електронного зв’язку», - зазначив Сергій Князєв під час презентації проєкту.

В області реалізують новий проєкт Нацполіції

За його словами, Хмельницька область п’ята розпочинає конкурсний набір із діючих офіцерів, а також цивільної молоді в місцевих громадах, яка буде мати бажання працювати в поліції, і в першу чергу, працювати саме на території самої громади.

Хмельничча п'ята в країні, де реалізовують подібний проєкт

Поліцейським громади може стати особа, яка має не менш, ніж два роки стажу роботи, вищу освіту та водійське посвідчення. На кандидатів чекатиме професійне тестування та інтерв'ю, а в разі його успішного проходження - двомісячні курси. Отримуватиме такий офіцер може від 13 тисяч гривень зарплати. Як повідомив голова Нацполіції, в середньому навчання одного офіцера та забезпечення його технікою обійдеться від 450 до 600 тисяч гривень.

Сергій Князєв каже, проєкт допоможе людям відчути систему реформування поліції

«Децентралізація рухається вперед. Наразі на Хмельниччині утворено 48 громад, плануєтсья ще 14. Сьогодні в реалізації проєкту беруть участь 35 із них. Але найперше - проєкт «Поліцейський офіцер громади» створений, аби максимально ефективно впроваджувати безпечне середовище на території області», - розповів начальник поліції області Василь Віконський.

Керівники громад підписали меморандум із поліцією

Після презентації проєкту керівники громад підписали меморандум про співпрацю із Нацполіцією. З цього моменту офіційно розпочалась робота над його реалізацією на місцях.

Поліцейським передали сертифікати та ключі від нових авто

Після офіційної частини Сергій Князєв передав ключі від 18 новеньких автівок «Renault Logan», «Renault Duster» та «Skoda Rapid» працівникам різних підрозділів. Здебільшого, це представники блоку поліції превенції, які найтісніше працюють з людьми. Вартість однієї - від 390 до 420 тисяч гривень.

Автопарк поліції області поповнився 18 транспортними засобами
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую