ye-logo.v1.2

Хмельницький учень здобув «золото» на Європейській олімпіаді з інформатики

Суспільство 5871
Артем Фомюк виборов на олімпіаді золоту медаль, посівши третю сходинку у турнірній таблиці
Артем Фомюк виборов на олімпіаді золоту медаль, посівши третю сходинку у турнірній таблиці. Фото: facebook.com/andriipopyk

Артем Фомюк вже став десятикласником.

Днями у словенському місті Марибор завершилася третя Європейська олімпіада з інформатики серед юніорів. З 90 учасників — четверо представляли збірну України. Серед них хмельничанин Артем Фомюк, який зі сьомого класу відвідує безкоштовний гурток з інформатики «Алгоритм».

Вчитель Артема Фомюк і засновник «Алгоритму» Андрій Попик розповів, що його вихованець потравив на Європейську олімпіаду, показавши гарні результати на всеукраїнській. Олімпіада у Мариборі складалася з двох турів, на які виносилося по три задачі алгоритмічного характеру. Кожен тур тривав п’ять годин.

«Учасники повинні були придумати правильне та оптимальне розв’язання кожної задачі, визначити певні закономірності, підібрати правильні алгоритми і бездоганно реалізувати все це мовою програмування, — розповідає Андрій Попик. — Треба відзначити, що перевірка задач на таких олімпіадах повністю автоматизована. Учасники для перевірки надсилають на сервер свої програми. Далі він їх компілює та запускає на спеціальному наборі тестів, яке підготувало журі та оргкомітет олімпіади».

У результаті Артем Фомюк виборов на олімпіаді золоту медаль, посівши третю сходинку у турнірній таблиці — перших вісім призерів нагороджували «золотом». Хмельничанина випередило лише двоє учнів з Румунії.

«Хмельницький вперше в історії отримав школяра-призера міжнародної олімпіади з інформатики. Це заслужено, адже Артем — здібний учень. У мій гурток він прийшов на початку сьомого класу у 2016 році. Тоді саме було перше зайняття «Алгоритму». Наразі Артем Фомюк став десятикласником», — поділився Андрій Попик.

За його словами, він відкрив гурток для безкоштовного навчання талановитих дітей. У «Алгоритмі» він викладає хмельницьким школярам мову програмування С++ та вчить їх розв’язувати складні та нестандартні алгоритмічні завдання.

«Процес навчання важко пояснити непідготовленому читачу. Але, наприклад, діти 7-8 класів можуть без проблем написати алгоритм, який обчислює найкоротшу відстань між заданими містами, чи програму пошуку найкоротшого виходу з лабіринту при заданій карті, а також інші алгоритмічні задачі, які є математичними моделями реальних життєвих задач», — зазначив Андрій Попик.

Дітей він приймає за результатами особистої співбесіди, адже навчання потребує достатньо хороших математичних знань та навичок. Інакше — дитині буде важко і не цікаво.

Крім Артема Фомюка, гарні результати показали й інші представники збірної України. Так, Олег Навер з Ужгорода посів 10-те місце (срібло), Ігор Пилаєв з Харкова 18-те (срібло) й Андрій Вороной з Харкова 34-те (бронза).

Читайте також: У хмельницькій школі №20 новий директор 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую