ye-logo.v1.2

Спокійний чи активний: яким буде парк Подільський у Хмельницькому

Суспільство 4052
Хмельничани говорили про парк Подільський
Хмельничани говорили про парк Подільський. Фото: автора

Містяни бачать призначення парку - для сімейного відпочинку.

Сьогодні, 31 серпня, в обласному центрі декілька десятків хмельничан зібрались обговорити, як може виглядати парк Подільський. Локально парк, про який мало що відомо містянам, знаходиться на розі вулиць Львівське шосе та Західно-Окружній. Це майже 7 гектарів території, яка візуально зовсім не виглядає як парк.

Міське управління житлово-комунального господарства замовило групі архітекторів ескізний проєкт парку Подільського. Власне, сьогоднішні громадські обговорення відбулись аби проєктанти озвучили свої початкові напрацювання та почули побажання людей, які там відпочивають.

«У Хмельницькому затверджена програма соціально-економічного розвитку, яка передбачає розвиток міста. Ми не залишили поза увагою і розвиток наших зелених зон. Тим більше, що вони досить довгий час заходилися в занедбаному стані. У цьому році запросили організацію досвідчених архітекторів "Proprostir" розробити нам ескізний проєкт парку Подільського, який буде окрасо південно-західного мікрорайону» - каже керівниця відділу благоустрою управління житлово-комунального господарства Тетяна Циб.

парк Подільський  Хмельницькому

Містяни зібрались обговорити майбутнє парку

Архітектори у свою чергу проаналізували стан парку і його розташування. На їх думку, це зелена зона біля великого житлового сектору. Окрім того, поблизу декілька зупинок, дитячі садочки, школи, коледж і ринок.

«Парк є зручним з точки зору транспортної доступності. Є декілька зупинок в різних напрямках. Люди можуть без проблем доїхати до цієї території. Також ми проаналізували складний рельєф парку. Виокремили основні зони за характером зелених насаджень — це вхідна, яка має галявини, і трохи облагороджена, зона активних зелених насаджень, де дерева досить молоді, ростуть густо і потребують розчищення. Також є озерце – це найнижча точка парку, куди стікають дощові води», - розповідає архітекторка Олена Джула-Райфшнайдер.

парк Подільський  Хмельницькому

Парк Подільський на Львівському шосе

За її словами, парк має сильні сторони — це єдина зелена зона в мікрорайоні й потенціал прохідності, що означає — у майбутньому територія буде під наглядом. Окрім того, присутня різна житлова забудова, а отже відвідувачів парку буде чимало. Якщо говорити про слабкі сторони, то парк Подільський має велику площу й потрібно в нього вкласти багато коштів, щоб розчистки. Також наявне озеро потрібно розчистити.

Вислухавши думку фахівців, містяни пропонували не робити територію розважальною, а швидше зі спокійною атмосферою. У більшості випадків парк використовують як місце для пікніків. Окрім того, висловлювали ідею створення по периметру бігових та велодоріжок, невеликих дитячих спортивних майданчиків, з'єднати із Львівським шосе вулиці Ткачука та Багряного. За результатами обговорень архітектори детально розроблять проєкт парку.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую