ye-logo.v1.2
24 Жовтня, 2019

На правах реклами Кредити під 0%, корисна послуга чи сир у мишоловці?

На правах реклами— На правах реклами Суспільство 527
Переплата за кредит лише за місяць досягає 50-60%
Переплата за кредит лише за місяць досягає 50-60%. Фото: https://pt.123rf.com

Всі ми прагнемо на чомусь заощадити, тому нас завжди приваблює реклама знижок та сезонного розпродажу в магазинах.

До рекламних пропозицій отримати щось безкоштовно, більшість з нас відноситься скептично, бо хто ж не знає відому приказку про безкоштовний сир у мишоловці? Скільки дійсно коштує онлайн кредит під 0%, та в яку пастку можна потрапити, якщо спокуситись на безкоштовний сир, пояснює фінансовий консультант веб-порталу Financer.com.

Попит на мікрокредити в Україні за останні 2 роки виріс вдвічі й все ще продовжує зростати. Мікрофінансові компанії, які спеціалізуються на кредитуванні через веб-платформи, ростуть як гриби після дощу, їх вже майже дві сотні. Конкуренція між ними дуже велика, нові компанії змушені боротись за клієнтів, а старі намагаються втримати вже завойовану частку ринку.

Щоб привабити якомога більше людей зареєструватись на платформі онлайн-кредитування, найстійкіші у фінансовому плані компанії пропонують кредити під 0%. Реальна кредитна ставка складає 0,01 на добу або 3,65% річних, хоча деякі компанії взагалі не нараховують відсотки і навіть виплачують додаткову винагороду за реєстрацію.

Де захована небезпека

Номінальні відсоткові ставки за онлайн кредитами дуже високі й можуть досягати 2% на день або 730% річних. Переплата за кредит лише за місяць досягає 50-60%. Здавалось би, що ніхто не буде позичати гроші на таких кабальних умовах. Але попит на швидкі онлайн кредити насправді є. Зазвичай до мікрофінансових компаній звертаються люди, для яких інші способи дістати гроші швидко, наразі недоступні. Коли гроші потрібні негайно, ми погоджуємось заплатити відсотки, але сподіваємось швидко повернути борг з найменшою переплатою.

Зареєструвавшись на платформі онлайн кредитування людина має змогу швидко позичати гроші, коли вони потрібні. Встояти перед рекламою надалі стає досить складно. Майже щодня надходять пропозиції взяти кредит, або зареєструватись для участі в акції з розіграшем призів, промо-коди на знижки. Якщо грошей до зарплати ледве вистачає, спокуса ще більше зростає. Пару сотень за користування кредитом здаються не занадто великими грішми, й людина починає позичати знову і знову.

Але ніхто не може передбачити майбутнє. Швидка позика на карту, навіть якщо вона під 0%, здатна не тільки швидко розв'язувати проблеми з фінансами, але й значно їх збільшити. Затримка з поверненням боргу приводить до нарахування штрафів та збільшення відсотків. Тому, позичивши невелику суму до зарплати, можна потрапити в боргову яму через швидке зростання боргу. Якщо людина не має змоги заплатити, їй починають дзвонити колектори й вимагати заплатити гроші в досить жорсткій формі.

Коли не варто брати кредит онлайн

Швидкі кредити онлайн на карту варто брати лише в екстреному випадку, коли гроші дійсно потрібні й іншого виходу немає. Наприклад, коли далеко за містом зламався автомобіль, а затримка в дорозі приведе до ще більших фінансових витрат. Або коли терміново потрібно придбати ліки. Не варто позичати гроші онлайн, якщо є можливість обійтись без них кілька днів, або знайти інший спосіб їх позичити.

Хороша альтернатива – банківська кредитна картка. Відсоткові ставки по кредитці в порівнянні з мікрокредитами невисокі, а пільговий період дає змогу використовувати гроші банку без відсотків протягом 1-3 місяців.

Якщо без позики не обійтись

Якщо іншого виходу немає, до власного рішення взяти кредит потрібно відноситись відповідально. Щоб не втрапити в боргову яму важливо правильно оцінити власні можливості виплатити борг вчасно. Завжди краще позичати на довший термін під нижчі відсотки, щоб мати додатковий час для розв'язання власних проблем. Довгострокову позику на 6-12 місяців завжди можна повернути достроково.

Якщо позика оформлена на 30 днів і погасити безпроцентний кредит вчасно не вдається, краще швидко позичити гроші у родичів чи другів, взяти довгостроковий кредит у банку або на платформі P2P кредитування, й погасити кредит онлайн. Ні в якому разі неможна допускати прострочення за мікрокредитом, це завжди коштує занадто дорого.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую