ye-logo.v1.2

Як призначатимуться субсидії на опалювальний сезон

Суспільство 26441
Якщо у травні субсидія була перепризначено на новий період – 2019-2020 роки – у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично
Якщо у травні субсидія була перепризначено на новий період – 2019-2020 роки – у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. Фото: з архіву

За борг понад 340 гривень хмельничанам відмовлятимуть в отриманні державної допомоги.

Із 1 жовтня 2019 уряд змінює порядок надання державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг. Постановою № 807 від 14 серпня 2019 Кабінет міністрів України удосконалив механізм надання житлових субсидій населенню у грошовій формі, який був запроваджений у березні поточного року.

Кому призначать держдопомогу у новому опалювальному сезоні, а кому відмовлять ми запитали у заступника начальника управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради Євгенії Мельничук.

- Чи мають право отримати субсидії безробітні?

- Право на отримання житлових субсидій мають сім’ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов’язкового відсотка платежу. Наразі обов’язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім’ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім’ї. Однак, якщо в сім’ї є непрацююча особа, субсидія в тому разі не призначається.

Безробітні, які не стояли в цей час на обліку в Центрі зайнятості, матимуть право на зимову субсидію на умовах сплати єдиного соціального внеску за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні мають право на допомогу без сплати ЄСВ за рішенням комісії, при подання довідки лікарсько-консультативної комісії та медичного закладу про тривалу хворобу будь-якого члена сім’ї.

- Кому можуть відмовити у нарахуванні державної допомоги?

- Серед причин, які завадять отримати виплати, в постанові Кабміну вказані наступні:

• придбання товару чи одноразова оплата послуг на суму понад 50 тисяч гривень протягом року перед оформленням субсидії (виключення – оплата навчання чи лікування);

• наявність транспортного засобу, який підлягає державній реєстрації, віком менш ніж п’ять років (виключення – мопеди, а також автомобілі, надані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через підрозділи з питань соціального захисту населення);

• наявність заборгованості зі сплати житлово-комунальних послуг від одного місяця у розмірі понад 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень);

• розмір опалювальної площі перевищує 120 квадратних метрів – для квартир та 200 квадратних метрів для приватних будинків (виняток – приміщення дитячих будинків та прийомних сімей).

• якщо в сім’ї є особи, які перебувають за кордоном більше 60 днів та не підтвердили свого офіційного працевлаштування договором з місця роботи;

Якщо сім’я має одну чи декілька умов за якими не нараховується субсидія, отримати грошову компенсацію все ж таки можна. Відповідне рішення приймає комісія після обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, та надання відповідних документів що підтверджують важкий матеріальний стан сім’ї.

Також субсидія не буде однозначно призначена, якщо у домогосподарстві є особа, яка має заборгованість по сплаті аліментів.

- Кому потрібно йти в управління соцзахисту, щоб оформити субсидію на зиму?

- Якщо у травні субсидія була перепризначено на новий період – 2019-2020 роки – у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги братимуться доходи 1-2 кварталів 2019 року.

Якщо «літня» субсидія призначена не була, будь-хто із членів сім’ї повинен прийти до філії управління соцзахисту мікрорайонах міста та подати заяву за встановленою формою та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Заява і декларація можуть бути надіслані поштою або в електронному вигляді.

- Відомо, що з початку 2019 року в Україні була впроваджена монетизація субсидій. У новому опалювальному сезоні субсидіанти теж зможуть отримувати виплати «живими грошима»?

- Все залишається майже без змін. Єдине, що змінилося – це перелік банків, через які можна отримувати субсидії у готівковій формі. Наразі урядом затверджено 38 банківських установ. Раніше виплати проводилися виключно через Ощадбанк.

Щоб отримувати кошти в іншому банку, необхідно надати в управління соцзахисту відповідну заяву та реквізити рахунку в іншій уповноваженій банківській установі. У разі відсутності рахунків в банках монетизована субсидія буде нараховуватися через Укрпошту на адресу, вказану при зверненні за призначенням субсидії.

- Як відбуватиметься оплата комуналки?

- Все відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формуватимуть он-лайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію. Про це, та про те скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням.

Для субсидіантів будуть створені персональні кабінети, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую