ye-logo.v1.2
24 Жовтня, 2019

У Кам’янці-Подільському відтворили запуск першої повітряної кулі

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 612
Відомо, що у вересні 1784 року в Кам'янці-Подільському (через рік після братів Монгольф'є у Франції) було здійснено запуск першої повітряної кулі на теренах України
Відомо, що у вересні 1784 року в Кам'янці-Подільському (через рік після братів Монгольф'є у Франції) було здійснено запуск першої повітряної кулі на теренах України. Фото: з фейсбуку Ірини Пустиннікової

Аеростат запустили з валів замку.

В Кам’янці-Подільському відбулося кількаденне видовищне дійство з польотами повітряних куль «Повітроплавна фієста-2019». Одним з найочікуваніших моментів став запуск копії прадіда сучасного теплового аеростата та реконструкція підйому кулі з валів кам’янець-подільського замку.

Відомо, що у вересні 1784 року в Кам’янці-Подільському (через рік після братів Монгольф’є у Франції) було здійснено запуск першої повітряної кулі на теренах України. Подія стала можливою завдяки пану коменданту фортеці Яну Де Вітте та групі однодумців.

Як зазначає на своїй сторінці у фейсбуці Вячеслав Гардашник, президент Федерації повітроплавання України, реконструкція першого польоту кулі відбувається двічі на рік в рамках інтерактивної експозиціі XVIII сторіччя. Додає, що результат був очікуваний: технологічно при такому напрямку та силі вітру все пройшло на «5».

Нагадаємо, у травні, в рамках фестивалю «Тріумфальна арка» стакож відбувалася реконструкція першого запуску повітряної кулі.

А вже відсьогодні в Кам’янці-Подільському розпочинається Чемпіонат України з повітроплавального спорту на теплових аеростатах. Тож кулі в небі над містом літатимуть ще до 26 вересня.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую