ye-logo.v1.2

Гриценко вимагає перегляду контракту на добудову Хмельницької АЕС

Суспільство 2546
Фото: city_km

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони проведе слухання щодо контракту між Україною та Росією на добудову атомної станції у Хмельницькому. Про це заявив Анатолій Гриценко.

«Зараз йде мова про добудову двох блоків на Хмельницький атомній станції. Уряд фактично вже домовився з Росією, що вона поставить туди два своїх блоки, причому – старого типу, які розроблялися у 70х роках минулого століття». Гриценко переконаний, що Україна має вимагати поставки більш ефективних і захищених блоків нового покоління. «Блоки, які нам планують віддати, не хоче ні Китай, ні Білорусь. Це – технологія минулого тисячоліття, що визнають самі російські експерти», - зазначив голова Комітету з питань нацбезпеки та оборони.

Крім того, він звернув увагу на неадекватну ціну контракту.

«Китай з Російською Федерацією будує з нуля новий енергоблок атомної станції, і його вартість складає 1,5 млрд. доларів. Нам добудують два блоки, що коштуватиме 5 млрд. доларів. Мабуть, хтось дуже хоче на цьому заробити», - підкреслив Гриценко.

Він також повідомив, що профільний Комітет вимагатиме від уряду, МЗС, Мінпаливенерго проведення додаткових переговорів з Росією про поставку нових, а не старих енергоблоків.

Гриценко зазначив, що будівництво Хмельницької АЕС треба закінчити результативно, однак вважає, що робити ставку лише на атомну енергетику не варто.

«Сьогодні атомна енергетика займає ключове місце в нашій економіці, але Україна має достатньо інших енергетичних ресурсів: гідроенергетику, вугілля, газ, нафту. Треба лише провести ревізію і розумно, по-хазяйські всім цим розпорядитися. Тоді матимемо надлишок енергоресурсів».

Джерело mediastar.net.ua
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую