ye-logo.v1.2

Хмельницький протитуберкульозний диспансер перетворять у хоспіс

Суспільство 5982
Наступного року заклади паліативної допомоги отримають фінансування від Національної служби здоров'я України
Наступного року заклади паліативної допомоги отримають фінансування від Національної служби здоров'я України. Фото: Андрія Ящишена

Таке рішення прийняли на черговій сесії Хмельницької міської ради.

Міський протитуберкульозний диспансер буде перепрофільований в комунальне неприбуткове підприємство "Хмельницький міський медичний центр для спеціалізованої паліативної та хоспісної допомоги". Таке рішення прийняли сьогодні, 9 жовтня, на черговій сесії Хмельницької міської ради. Рішення прийнято одностайно - 32 голосами "за".

За словами очільника управління охорони здоров'я міста Бориса Ткача, таке перепрофілювання медичного закладу на часі, адже з наступного року заклади паліативної допомоги отримають фінансування від Національної служби здоров'я України. Окрім цього, в новоствореному медичному закладі залишаться такі фахівці, як фтизіатри. Проте скорочень не уникнути.

"В цьому закладі ми залишаємо фтизіатрів. Їх зараз близько 20, а залишиться шість, якщо разом із дитячими, можливо - вісім. Тобто, якусь частину приміщення буде відведено під фтизіатричну поліклініку. Решта приміщення, а воно там велике, буде переобладнане під хоспіс. В будівлі є новий ліфт. Тобто, є можливість доправляти хворих на потрібний поверх. Єдине, що у будівлі не передбачено їдальню, тому плануємо по аутсорсингу завозити туди харчування. Ну і відповідно до вимог хоспісу, буде формуватися штат. Вимоги вже прописані Національною службою здоров'я. Фінансуватись заклад з 1 квітня наступного року, теж буде за кошт Національної служби здоров'я. Проте, на сьогодні ми лише запускаємо процес перетворення, коли він буде завершений і хоспіс запрацює поки що сказати важко. Але маємо встигнути до квітня 2020 року", - прокоментував Борис Ткач.

Нагадаємо, що облаштування хоспісного відділення мало розпочатись ще у квітні цього року. Вже були визначені комплекс і вартість робіт. Облаштувати заклад планували на базі вузлової лікарні, що по вулиці Бориса Олійника, 191 (колишня Вокзальна в Гречанах). Але, через те, що одна частина будівлі - на балансі міста, а друга на балансі приватного акціонерного товариства «Укрзалізниця» - процес затягнувся. За словами Бориса Ткача, на сьогодні, процедури для передачі частини приміщення на баланс міста, досі тривають. «Укрзалізниця» погодилась його передати, але це тривалий процес. Коли його всеж передадуть, там планують облаштувати реабілітаційний центр.

Окрім міського протитуберкульозного диспансеру, за рішенням міських обранців, в комунальні підприємства перетворять також Хмельницьку міську лікарню та Хмельницьку інфекційну лікарню.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую