ye-logo.v1.2
29 Вересня, 2020

На Старокостянтинівщині на жінку напала лисиця

Суспільство 1542
Тварина забігла на подвір\'я
Тварина забігла на подвір'я. Фото: ukrinform.ua

У тварини виявили сказ.

Подія трапилася в селі Старий Остропіль на Старокостянтинівщині. Там, на подвір’я до людей забіг лис та вкусив жінку.

Як повідомляють в Старокостянтинівському міськрайонному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, тварина мала нехарактерну поведінку, тож жінку негайно доправили до лікарні, де їй надали необхідну допомогу, а на місце події викликали ветеринарну службу. Наразі життю та здоров’ю людини нічого не загрожує.

«Тварину ліквідували. Згідно з висновком Хмельницької регіональної лабораторії Держпродспоживслужби у неї справді підтвердили сказ. Тож ми провели усі необхідні протиепізоотичні заходи. Була проведена локальна дезінфекція в місцях перебування лиса, а також зроблені необхідні щеплення домашнім тваринам», - розповідає місцевий ветлікар Людмила Слободянюк.

Нагадаємо, сказ – небезпечне вірусне інфекційне захворювання, що передається людині під час укусу або контакту із слиною хворої тварини. Однією з основних ознак розвитку захворювання є водобоязнь, утруднення під час ковтання рідини, поява судом при спробі пити воду. Тому сказ називають ще й гідрофобією. Сказ супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи, паралічами і, якщо не надати необхідну допомогу, має летальні наслідки.

Щоб не заразитись сказом ветлікарі радять уникати контактів з дикими та безпритульними тваринами. Якщо вас укусила тварина або її слина потрапила на шкіру чи слизові оболонки, головне – швидко промити рану (подряпину) водою з милом, обробити краї рани спиртовим розчином йоду, накласти стерильну пов’язку і цього ж дня слід звернутися до травматологічного пункту. Єдиним захистом від хвороби є введення антирабічної вакцини та імуноглобуліну.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую