ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Компанія з австрійським капіталом дослідить необхідність утеплення хмельницьких навчальних закладів

Суспільство 1849
Техніко-економічне обґрунтування для термомодернізації виготовлять для 15 навчальних закладів Хмельницького
Техніко-економічне обґрунтування для термомодернізації виготовлять для 15 навчальних закладів Хмельницького. Фото: ілюстративне khm.gov.ua

Сума угоди склала майже півтора мільйона гривень.

Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради уклав договір з ТОВ «Айсі Консулентен». Це товариство з обмеженою відповідальністю повинне розробити інвестиційне техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) для комплексної термомодернізації закладів бюджетної сфери. А саме для 15 місцевих шкіл і дитсадків. Про це свідчить інформація, оприлюднена на порталі публічних закупівель «Prozorro».

За інформацією укладеного договору, фактично мова йде про оновлення наявного інвестиційного техніко-економічного обґрунтування та підготовку енергетичних сертифікатів для 15 навчальних закладів. Саме вони мають стати пріоритетними для проведення заходів з енергоефективності.

Фінальне ТЕО, виготовлене «Айсі Консулентен», має містити опис нинішнього стану будівель, пакет заходів з енергоефективності, пріоритетний інвестиційний список навчальних закладів, фінансову оцінку й ризики, план закупівель… Зокрема, запропоновані заходи мають зменшити споживання енергоносіїв як мінімум на 20 відсотків.

Усю документацію «Айсі Консулентен» має виготовити максимум до 31 грудня цього року. Вона повинна відповідати суворим вимогам Європейського інвестиційного банку. Вартість робіт склала 1 мільйон 440 тисяч гривень.

Загалом до списку виготовлення ТЕО потрапило 15 навчальних закладів міста:

 • дошкільний навчальний заклад №8 «Малятко» на вулиці Володимирській, 70;
 • дошкільний навчальний заклад №23 «Вогник» на вулиці Бажана, 2;
 • дошкільний навчальний заклад №33 «Джерельце» на вулиці Зарічанській, 6/4;
 • дошкільний навчальний заклад №37 «Незабудка» на вулиці Перемоги, 15А;
 • дошкільний навчальний заклад №45 «Ялинка» на вулиці Вайсера, 50;
 • дошкільний навчальний заклад №47 «Дзвіночок» на вулиці Степана Бандери, 20/2;
 • дошкільний навчальний заклад № 48 «Червона квіточка» на вулиці Чкалова, 18/1;
 • спеціалізована середня загальноосвітня школа №1 на вулиці Староміській, 2;
 • загальноосвітня школа № 4 на вулиці Тернопільській, 14/2;
 • загальноосвітня школа № 7 на вулиці Заводській, 33;
 • спеціалізована загальноосвітня школа №8 на вулиці Якова Гальчевського, 34 (1 корпус);
 • середня загальноосвітня школа №18 імені В’ячеслава Чорновола на вулиці Купріна, 12 (2 корпус);
 • спеціалізована загальноосвітня школа № 19 імені академіка Михайла Павловського на вулиці Кам’янецькій, 164;
 • спеціалізована загальноосвітня школа №29 на вулиці Вокзальній, 16 (1 і 2 корпуси);
 • навчально-виховний комплекс №4 на вулиці Перемоги, 9 (3 і 1 корпуси).

«Поки зарано говорити, чи у всіх 15-и навчальних закладах буде проведена комплексна термомодернізація, — коментує виконувачка обов’язків директора міського департаменту освіти та науки Світлана Губай. — Спершу ми маємо отримати інвестиційне техніко-економічне обґрунтування. Завдяки цій документації зможемо визначити, які саме заходи з енергоефективності потрібно провести у цих школах і дитсадках, а також їх вартість і джерело фінансування».

Щодо ТОВ «Айсі Консулентен», то в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зазначається, що воно зареєстроване у Києві. Проте його єдиним засновником є австрійська компанія «Ай Сі Консулентен Цівільтехнікер Гмбх», яка належить Андреасу Хельблю.

ТОВ «Айсі Консулентен» вже не вперше співпрацює з департаментом освіти та науки Хмельницької міської ради: минулого року воно надавало освітянам консультаційні послуги для впровадження інвестиційного проєкту «Підвищення енергетичної ефективності закладів бюджетної сфери міста Хмельницького». Щоправда, у квітні 2018-го за згодою сторін договір було розірвано. Повторно його уклали у травні того ж року. Тоді сума склала 106 тисяч гривень.

Читайте також: Освітянам Хмельницького призначили грошові премії (СПИСОК)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую