ye-logo.v1.2

Катафалк у центрі міста: хмельничан попередили про наслідки п’яного водіння

Суспільство 3044
Правоохоронці роз
Правоохоронці роз'яснили перехожим про наслідки водіння автомобілем в стані алкогольного сп'яніння. Фото: автора

Перехожих навчали правильно надавати домедичну допомогу.

Сьогодні, 15 листопада, хмельницькі патрульні разом з місцевими активістами вирішили організувати соціальну акцію, аби вчергове роз’яснити, до чого може призвести нетверезе водіння.

На заході під назвою «Обирати тобі» правоохоронці вишикували чотири автівки: службовий автомобіль поліції, швидкої медичної допомоги, ритуальної служби і таксі.

За словами заступниці начальника Управління патрульної поліції в Хмельницькій області Альони Стрижак, таким чином хочуть продемонструвати наскільки небезпечним є керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.

«У водія, який вживав алкоголь є кілька варіантів. Перший – викликати тверезого водія, або скористатися послугами таксі. Наступний варіант – коли особа все таки сідає у стані сп’яніння за кермо і вчиняє ДТП (часто з потерпілими), тоді водій зустрічається з поліцейським і медичною допомогою. Але, на жаль, бувають наслідками нетверезого водіння й смертельні ДТП – тоді це ритуальна служба», - говорить поліцейська.

Подібною акцією патрульні вирішили спонукати водіїв не сідати за кермо напідпитку, а перехожим медики показали, як надавати першу домедичну допомогу у разі ДТП. Як зупинити кровотечу, що робити при зупинці серця, розповіли працівники швидкої медичної допомоги.

«Від загальної кількості задокументованих п’яних за кермом, шість відсотків водіїв, які потрапили в ДТП. За дев’ять місяців цього року хмельницькі патрульні зафіксували 2,5 тисячі водіїв на підпитку. З цієї цифри 170 випадків ДТП, - розповідає Альона Стрижак. – Згідно статистики, у 2016-2017 роках кількість виявлених п’яних за кермом у нас зросла, у 2018 – на 5% зменшилась, цього року знову йде ріст».

Як говорить хмельницький активіст, голова ГО «ХАЛК» Володимир Огойко, щоб водії перестали керувати автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, потрібно змінити свідомість громадян.

«А як на неї вплинути, я не знаю. Ми, громадськість, разом з поліцією, разом зі всіма небайдужими хмельничанами масово проводимо флешмоби, намагаємося донести до людей на скільки це важливо, - говорить він. - Штрафи не теж допомагають. Я більше ніж впевнений, що навіть збільшення покарання і вилучення водійського посвідчення не допоможе. Оскільки тих водіїв, які керують на підпитку, не зупинить відсутність водійського посвідчення».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую