ye-logo.v1.2
7 Червня, 2020

Парк Подільський у Хмельницькому: архітектори розповіли як може виглядати територія

Суспільство 3630
Поки парк Подільський більше схожий на ліс
Поки парк Подільський більше схожий на ліс. Фото: автора

Містянам презентували готовий ескіз парку.

Сьогодні, 16 листопада, хмельницькі архітектори презентували готовий ескіз парку Подільського, що на перехресті Західно-Окружної і Львівського шосе. Проєктанти провели декілька громадських обговорень, на яких спілкувались із місцевими мешканцями. Вислухавши думки й зауваження – візуалізували майбутній вигляд території.

«Ми пропонуємо кілька транзитних доріжок через парк, дитячі майданчики у двох протилежних зонах парку, щоб було близько для жителів приватних будинків і багатоповерхівок. У лісистих територіях парку люди зможуть відпочивати у форматі пікніків, а у зоні найбільшого перепаду рельєфу – зайнятись маунтбайком. Уздовж Львівського шосе можна влаштувати паркування», - каже архітекторка Олена Джула-Райфшнайдер.

За її словами, для доріжок вони передбачать різне покриття. Територія скверу і головної алеї будуть вмощені тротуарною плиткою, а основні транзитні шляхи через парк – втрамбованим відсівом. Є другорядні прогулянкові доріжки, вони теж будуть з відсіву, але іншого кольору.

«Парк має бути максимально природнім, тому ми пропонуємо на майданчиках таке покриття як гранітний відсів, просто газон, покриття з кори.Тут часто розпалюють вогнище, тому можна влаштувати зони для них, щоб це було безпечно. Це така собі металева тарілка серед каменю й очищеного простору навколо», - додає архітекторка Олена Джула-Райфшнайдер.

Охочих послухати презентацію ескізу виявилось не багато
Розпочнуть реалізацію проекту із облаштування транзитних доріжок

Загалом архітектори виокремили декілька основних зон:

Транзитна стежка від Львівського шосе до приватних будинків. ЇЇ продублюють шляхом для маломобільних груп населення — протяжним пандусом, який впишеться в систему прогулянкових доріжок парку.

Територія, де зараз ведеться будова – найактивніша. Тут сквер із фонтаном, лавками навколо дерев і туалет.

Оглядовий майданчик з дерев'яною покрівлею і лавками.

Дитячі майданчики. Один із них буде з деревени і в природних кольорах, інший на крутому рельєфі – гірка з дерев'яними будиночками поруч. Його продовженням стане гірка для катання на санчатах.

Сучасний спортивний майданчик.

Візуалізація дитячого майданчика
Оглядовий майданчик

Архітектори кажуть, що розпочати реалізацію проєкту всього відразу не вийде через фінансовий аспект, тому стартуватимуть із облаштування головної алеї. Однак коли це буде, поки не відомо. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую