ye-logo.v1.2
28 Вересня, 2020

На Хмельниччині планують розширити заповідні території

Суспільство 1408
Заповідний фонд області планують поповнити двома новими об\'єктами
Заповідний фонд області планують поповнити двома новими об'єктами. Фото: ілюстративне texty.org.ua

До існуючого переліку хочуть додати пам’ятку природи місцевого значення «Гусикова гора» та зоологічний заказник «Яцковецький».

Департамент природних ресурсів та екології Хмельницької обласної державної адміністрації планує поповнити природозаповідний фонд області двома новими об’єктами. Відповідні рішення будуть розглянуті депутатами на сесіях обласної ради.

Так, за інформацією Департаменту, розроблено проєкт створення комплексної пам’ятки природи місцевого значення «Гусикова гора» площею 97,3 гектара. Розташована територія за півтора кілометра від села Кам’янка Городоцького району. На даний час, до прийняття рішення сесії, ділянка немає жодного статусу. Проте зарезервована під природнозаповідний фонд області ще з 1992 року. Наразі користувачем території є Сатанівська селищна рада. Саме вона відповідатиме за охорону та збереження території після отримання статусу комплексної пам’ятки природи.

Особливістю території «Гусикова гора» є безлісі товтри, вкриті лучно-степовою рослинністю, що виконують кліматорегулюючу функцію.

Окрім цього, за словами Христини Павлової, головного спеціаліста відділу заповідної справи та екологічної мережі, зараз розробляється проєкт створення зоологічного заказника «Яцковецький». Його площа 70 гектарів. Знаходиться він в долині річки Студениця на околицях села Яцківці Дунаєвецького району. На території заказника живуть та розмножуються рідкісні види кажанів. Зокрема, там фіксують концентрацію материнської колонії підковоноса малого у період його розмноження. У штольні Яцковецькій щорічно зимують 10 видів кажанів, яких занесено до Червоної книги України.

«Цей об’єкт перебуває в стадії створення. У листопаді Дунаєвецька міська рада погодила створення зоологічного заказника. На даний час Департамент завершує необхідну роботу для заповідання. Тож на грудневу сесію, напевно, не встигнемо», - коментує Христина Павлова.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую