ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Апеляційний суд виніс вирок у справі Понінківської картонно-паперової фабрики

Суспільство 3459
Екологи звернулись до Держводагенства України щодо перегляду умов дозволу для ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика «Україна»
Екологи звернулись до Держводагенства України щодо перегляду умов дозволу для ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика «Україна». Фото: insider.zt.ua

Екологи кажуть, що таке рішення будуть оскаржувати.

Апеляційний суд задовольнити скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Понінківська картонно-паперова фабрика Україна» на рішення Волинського окружного адміністративного суду. У липні цього року рішенням останнього були задоволені позивні вимоги Держекоінспекції області, застосувати заходи контролю шляхом призупинення виробництва Понінківської картонно-паперової фабрики в частині скиду зворотних вод з забруднюючими речовинами в річку Хомора. Держекоінспекція звернулась до суду на підставі результатів перевірки фабрики, які встановили порушення вимог природоохоронного законодавства і вимагала суворішої відповідальності для підприємства.

Як йдеться в рішенні суду, який опублікований в Єдиному державному реєстрі судових рішень, суд розглянув надані матеріали і взяв до уваги те, що захід реагування у вигляді повного зупинення будівництва є виключним заходом, обрання якого є можливим у разі, якщо виявлені порушення реально створюють загрозу життю або здоров'ю людей.

Таким чином судді прийшли до висновку: «оскільки під час проведення перевірки якості вод результати вимірювання показників складу та властивостей вод знаходились в межах похибок, визначених відділом інструментально-лабораторного контролю, тому перевищення якісних показників вод відсутні, а склад та властивості вод знаходиться в межах норми, а тому відсутні підстави для застосування заходів реагування у вигляді зупинення діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю Понінківська картонно-паперова фабрика Україна».

Окрім того, судді апеляційної інстанції визначили, що Понінківська картонно-паперова фабрика в повному обсязі виконано вимоги припису Держекоінспекції області від 12 квітня 2019 року. Цей факт позивач не спростував, відтак немає підстав для зупинення виробництва, пов'язаного із скиданням зворотних вод із забруднюючими речовинами у річку Хомора.

«За наведених обставин колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції допущено порушення норм процесуального права, що є підставою для скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового судового рішення про відмову в задоволенні позову в повному обсязі», - йдеться у постанові апеляційного суду.

Як повідомила, кореспонденту сайту «Є» начальник відділу організаційно аналітичної діяльності та зв’язків з громадськістю Держекоінспекції області Наталія Сологуб, дане рішення апеляційного суду інспекція буде оскаржувати у касаційному порядку. Окрім того, інспекція звернулась до Держводагенства України щодо перегляду умов дозволу для ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика Україна».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую