ye-logo.v1.2

У Хмельницькому виявили перших «ялинкових нелегалів»

Суспільство 1809
Лише за вчора екоінспектори виявили у Хмельницькому п
Лише за вчора екоінспектори виявили у Хмельницькому п'ятьох «ялинкових нелегалів». Фото: з архіву

Протоколи складено на п’ятьох осіб.

На Хмельниччині в розпалі операція «Новорічна ялинка-2020». З 9 грудня по 15 січня працівники Державної екоінспекції області проводять рейди по дотриманню законності продажу і придбання новорічних ялинок в населених пунктах області.

«Вчора, 19 грудня у Хмельницькому наші працівники вперше вирушили в рейд і виявили п’ять продавців хвойних дерев, які торгували ялинками без документів. Нелегалів впіймали у мікрорайоні Виставка, в районі Електроніки та в центрі міста, біля підземки. На них були оформлені адміністративні матеріали за статтею 88-1 КУпАП, якій будуть спрямовано до суду для прийняття рішення щодо притягнення правопорушників до відповідальності», - розповіла начальник відділу організаційно-аналітичної діяльності, документування та контролю, взаємодії з громадськістю та ЗМІ Наталія Сологуб.

У екоінспекції кажуть, що перед тим як купувати новорічне дерево, потрібно переконатися у його легальності.

«По-перше, потрібно запитати у продавця, чи має він документи на товар. По-друге, усі ялинки та сосни повинні бути марковані биркою чи спеціальною стрічкою зі штрих-кодом, що підтверджує законність її заготівлі та реалізації. Окрім цього, по штрих-коду кожен покупець може дізнатися походження купленого деревця. Для цього потрібно зайти на веб-сайт «Державне агентство лісових ресурсів України» та у віконце «Перевірка новорічних дерев» ввести номер, який вказаний на штрих-коді. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня це може свідчити, про сумнівне походження ялинки», - пояснила Наталія Сологуб.

Рейди урамках операції «Новорічна ялинка-2020» триватимуть до 15 січня. Фото: з фейсбук-сторінки «Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області»

До речі, за порушення порядку придбання чи збуту новорічних ялинок без документів, що підтверджують законність їх придбання, передбачена відповідальність згідно зі статтею 88-1 Кодексу України та тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої. За аналогічне правопорушення в межах природно-заповідного фонду сума накладеного штрафу складає 1700-3655 гривень.

Читайте також:  У Хмельницькому запрацювали ялинкові ярмарки: скільки коштує новорічне дерево

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую