ye-logo.v1.2

Мандариновий сезон: скільки коштують, як обирати та що пропонують хмельничанам

Суспільство 6134
На ринку продають мандарини з Туреччини, Іспанії, Греції, Італії, Грузії
На ринку продають мандарини з Туреччини, Іспанії, Греції, Італії, Грузії. Фото: автора

Продавці зізнаються, що єдиного алгоритму вибору цих фруктів немає.

Мандариновий сезон – у розпалі. На прилавках магазинів та ринків – оранжеві фрукти тішать око яскравими кольорами та цитрусовим ароматом. Мандарини – один з улюблених зимових фруктів. У багатьох людей вони асоціюються з Новим роком так само, як скажімо, ялинка та сніг. І саме в передноворічні свята на ринках більшає цих помаранчевих заморських фруктів. Їх, до речі, є чимало сортів, а отже і смаковими властивостями вони відрізняються. Як обирати мандарини, яким сортам надають перевагу хмельничани та звідки везуть до нас заморські фрукти дізнавалися кореспонденти сайту «Є».

На центральному ринку Хмельницького мандаринів вибір чималий. Є усілякі – від іспанських – до турецьких та грузинських. Ціни стартують від 26-27 гривень і можуть сягати й за 55. Середня ціна, яка найчастіше зустрічається – 31-36 гривень. За словами продавців, напередодні свят покупців мандаринів й справді більшає. Беруть кілограмами, а іноді й ящиками. А вони в свою чергу розхвалюють свій товар.

Вибір цитрусових на прилавках великий.

Продавці зізнаються, що єдиного алгоритму вибору цих фруктів немає, бо ж смакові переваги у покупців різні. Хтось любить з кислинкою, хтось – солодші, комусь до вподоби тонкошкірі, а комусь – щоб легко чистилися… А тому на кожній гірці мандаринів, які пропонують до продажу, обов’язково викладають почищений фрукт – для проби.

Середня ціна мандаринів - за 30 гривень.

«Як беру мандарини на продаж – обов’язково пробую на смак. Привозимо їх на наш ринок з Льовова. Там закупляємо на гуртівнях. Як мені подобаються, то й людям, гадаю, теж смакуватимуть. Сьогодні маю на прилавку декілька видів. Є мандарини з Ізміру. Це Турція. Це якісні мандарини. Солодкі, хороші, чистяться добре. Маю також клементини з Італії, смачні, солодкі та немають кісточки. Їх найчастіше беруть дітям. Є також клементини з Греції. Вони також смачні, але мають кісточку», - розповідає продавчиня ринку, яка нам не назвалася.

Покупцям пропонують спробувати мандарини на смак.

Додає, що нині все ж, покупці частіше орієнтуються на ціну товару. Але зовнішній вигляд та смак – теж не на останньому місці.

Продавчиня Світлана бере на продаж мандарини на Хмельницькому оптовому ринку.

«Завжди беру два види – мандарини і клементини. Але найсмачніших. Закупляючи товар – обов’язково пробую на смак. Найсмачніші – з Туреччини, Іспанії, Греції, Італії. Якщо більше видів є на прилавку – покупці губляться в смаках», - каже продавчиня фруктів.

Продавчиня Світлана пропонує покупцям два види мандаринів.

А от продавчиня Наталя пропонує покупцям грузинські мандарини.

«Люблять їх за природній запах та смак, тоненьку шкірочку. Смачна мандарина має бути оранжева та трішки м’яка. Тоді вона буде смачна та ароматна. Турецькі – хоч і солодші, але вже й смак інший мають. Взагалі, є попит і на ті, і на інші», - каже вона.

Наталя каже, що грузинські мандарини люблять за природній аромат та смак.

Продавець Ільгар поруч з мандаринами дбайливо викладає й гранати, привезені з Азербайджану.

«Хоч живу в Хмельницькому уже багато років, за гранатами літаю додому. У нас найсмачніші гранати. Жодної «хімії» не використовуємо. Я виріс під тими деревами, а тепер мої племінники під ними ростуть… Тому, коли купуєте їх – не зважайте на зовнішній вигляд. Натуральний фрукт, нічим необроблений, буде не надто гарного вигляду, але найсмачнішим всередині. Найкращі гранати – зібрані всередині листопада: зовні страшні – але на смак – неперевершені», - ділиться секретами покупки Ільгар.

Якісні гранати - ззовні "страшні", а всередині - спілі та смачні.

На запитання як обирають мандарини покупці – більшість відповідають, що довіряють продавцям. І звісно ж, пробують, якщо покупець пригощає. Переважна більшість зізнається, що зимові свята без мандаринів не обходяться.

Втім, лікарі застерігають, що цитрусові, хоч і багаті на вітаміни, варто їсти їх помірно, особливо людям, схильним до алергії.

Більшість цитрусових завозять з Туреччини.

Фахівці ветеринарно-санітарної експертизи, які перевіряють партії мандаринів на якість, зізнаються, що, як правило, відхилень від норм не знаходять. «У сезон, що триває з середини листопада і до кінця зими, ці фрукти надходять якісні та смачні.

У Хмельницькому на митному посту під час проведення фітосанітарного контролю цитрусових відхилень, як правило, не знаходимо. 99 відсотків фруктів, які ми перевіряємо, до нас надходять з Туреччини», - зазначає Віра Моташко, начальник відділу карантину рослин Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую