ye-logo.v1.2

Депутати вирішили, чи Хмельницький об’єднається з Давидківцями

Суспільство 4059
Більшість депутатів дала згоду на об
Більшість депутатів дала згоду на об'єднання з Давидківцями. Фото: автора

Олександр Симчишин не виключає, що така територіальна громада може бути створена навесні.

Сьогодні, 24 грудня, на сесії Хмельницької міської ради, місцеві депутати голосували за погодження об’єднання обласного центру і села Давидківці в єдину територіальну громаду. Під час обговорення цього проєкту рішення не всі обранці висловилися за таке об’єднання.

Звісно ж першим питанням стало: які вигоди Хмельницький отримає від об’єднання з Давидківцями. На це відповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. Він зазначив, що це «взаємовигідний шлюб» для обох сторін.

«Поблизу Давидківців створюється індустріальний парк. Крім того, на межі з ними запланований важливий транспортний коридор. А загалом місто будь-якими способами має розширювати свої межі, — розповідає Олександр Симчишин. — Втім, як воно буде насправді, сказати важко. Адже новий перспективний план передбачає об’єднання нашого міста не лише з Давидківцями, а й іншими селами. Тому не дивно, якщо одного лютневого ранку прокинемося у Хмельницькій ОТГ, в яку увійшло 17 сіл».

За словами міського голови, об’єднання з Давидківцями не створить великого навантаження на бюджет обласного центру. Це село - доволі успішне. Крім того, там не потрібно витрачати додаткових коштів на будівництво нових освітніх закладів та доріг. Натомість, об’єднання з такими селами як Водички, Бахматівці, Пирогівці, Колибань (що передбачено новим перспективним планом авт.) навпаки є невигідним для Хмельницького.

«Приєднувати Водички, які розташовані від Хмельницького за понад 30 кілометрів, — абсурдно. Це порушення принципу 20-кілометрової зони. За таких обставин неможливо ефективно розвивати цей населений пункт, відповідно це означає майбутню загибель села. Для Хмельницького — це зайве навантаження. Тому будемо перед урядом відстоювати свої позиції», — зазначив Олександр Симчишин.

Під час обговорення цього питання депутат міської ради Анатолій Собко висловив побоювання, що після об’єднання, навантаження на хмельницьку скарбницю все ж зросте. За словами депутата Віталія Худецького, в Давидківцях немає вільної землі — всі ділянки наразі перебувають у приватній власності. Тому, на його погляд, вигоди для Хмельницького будуть мінімальні.

Проте більшість депутатського корпусу все ж дали згоду на об’єднання Хмельницького й Давидківців. За таке рішення проголосувало «за» 30 із 35 зареєстрованих місцевих обранців. Втім, це не означає, що ОТГ вже створено.

Як пояснив Олександр Симчишин, наступним кроком стане подання документів до Кабінету Міністрів України, аби там внесли зміни до перспективного плану. Опісля вже можна буде говорити про створення ОТГ. Зазначає, ймовірно, це може статися навесні 2020 року.

Читайте також: Петиція щодо відділення малоінвазивної хірургії: що про це думає хмельницька влада

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую