ye-logo.v1.2
24 Вересня, 2020

Погода у січні: температурні гойдалки та хуртовини

Суспільство 2939

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Готуйтесь, січень буде мінливим і різким.

Січень за прогнозами синоптиків мало відрізнятиметься від грудня, проте сніжних і морозних днів буде більше. Впродовж місяці дошкулятимуть хуртовини, а під час відлиг - тумани та ожеледь.

Як розповіла кореспонденту сайту «Є» завідувач сектору метеопрогнозів Хмельницького обласного центру гідрометеорології Люся Ковалишина, січень очікується малосніжним.

«В першій декаді січня очікуються слабка мінусова температура повітря, лише в окремі дні опускатиметься до позначок -4-5 градусів. В цей період істотних опадів не прогнозують. Опади у вигляді снігу спостерігатимуться лише в окремі дні. Тобто сніг випадатиме, але це не триватиме довгий період. Те саме відбуватиметься і з температурою повітря. Вона опускатиметься до значних мінусових показників (-10-15 градусів) проте буде триматись не значний період. Це особливість цьогорічної зими - температурні перепади будуть не часті, але доволі різкі. Найбільше це стосуються другої декади січня», - коментує Люся Ковалишина.

Додає, що за багаторічними даними абсолютний мінімум в першій половині січня склав 31 градус морозу у 1950 році. Цього ж року відмічався і абсолютний максимум +10 градусів.

А за довгостроковим прогнозом «Gismeteo», протягом січня варто очікувати температурні гойдалки. Перший день січня, обіцяють буде похмурим, впродовж дня йтиме мокрий сніг. Цього дня температура повітря вдень триматиметься на позначці +2 градуси, вночі опуститься до -1 градуса. 2 січня на Хмельниччині теж сніжитиме, температурні показники коливатимуться від +1 до -1 градусів. Починаючи з 3 і до 6 січня потеплішає, а сонце ненадовго визирне із-за хмар середньо добова температура втримається на позначці +1 градус. З 6 і до 10 січня випадатиме невеликий сніг. Друга декада січня буде менш сніжною, але прохолоднішою. Температура повітря 18, 19 січня коливатиметься від -5 до -15 градусів. Кінець місяця буде із не стійкими температурними показниками від плюсової до мінусової температури.

За даними Українського гідрометеоцентру, середня місячна температура передбачається 0-4 градусів морозу, що на два градуси вище середніх багаторічних значень. Найбільша висота снігового покриву спостерігатиметься в третій декаді січня і становитиме в середньому 8-15 сантиметрів. У січні ймовірні сильний вітер, хуртовини, налипання мокрого снігу, під час відлиг - тумани та ожеледь.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую