ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

З полону звільнили двох військових з Хмельниччини

Суспільство 27047
Обмін полоненими триває
Обмін полоненими триває. Фото: radiosvoboda.org

Додому повертаються Сергій Іванчук та Іван Дєєв - бійці 8-го полку.

Сьогодні, 29 грудня, відбувається обмін полоненими між Україною та представниками окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Про це підтвердили в офісі президента України.

Уповноважена з прав людини Верховної Ради Людмила Денісова, на своїй сторінці у фейсбук назвала перші імена людей, переданих Україні. Серед них двоє бійців 8 полку спецпризначення - Сергій Іванчук та Іван Дєєв.

«Зокрема, звільнено четверо військових, що перебували тривалий час у полоні на тимчасово окупованій частині Донбасу – Сергія Іванчука, Юрія Явтушка, Івана Дєєва, Романа Фурсова. Всі вони перебувають у безпеці на підконтрольній Уряду України території», - написала Людмила Денісова. 

Начальник інженерної служби 8 полку спецпризначення (в/ч 0553, Хмельницький) майор Сергій Іванчук та старший солдат цього ж підрозділу Іван Дєєв знаходились у полоні майже два роки - з лютого 2017 року, коли їх захопили у Луганську під час виконання розвідувального завдання. Відео з допитом бійців оприлюднив 10 березня 2017 року так званий «глава МГБ ЛНР».

Як повідомляє «Радіо Свобода», наразі (станом на 14:00) обміняли близько 25 полонених українців, про початок обміну з ОРДЛО наразі не повідомляли. Українські полонені з окупованої частини Луганської області та ті, кого Україна віддає бойовикам, проходять верифікацію у двох наметах на майданчику КПВВ «Майорське».

Раніше Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що за попередніми даними, сьогодні буде звільнено 80 наших хлопців (але кількість осіб може змінюватися). Обмін полоненими триває. 

Майор Сергій Іванчук (зліва), кавалер ордену «Богдана Хмельницького» ІІІ та ІІ ступенів та його напарник, сержант Іван Дєєв кавалер ордену «За мужність ІІІ ступеня» сьогодні звільнені з полону. Фото: з фейсбуку.

ОНОВЛЕНО: Звільнили всього 76 українців, які сьогодні повернулися на підконтрольну Україні територію.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую