ye-logo.v1.2
27 Листопада, 2020

Хмельниччина може стати пілотною у впровадженні нової моделі адмінтерустрою – експерт

Суспільство 3943
Щоб завершити розпочаті реформи, необхідно не лише приймати зміни до Конституції України, а й ще близько 200 секторальних законів
Щоб завершити розпочаті реформи, необхідно не лише приймати зміни до Конституції України, а й ще близько 200 секторальних законів

Про це повідомив директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак.

Сьогодні у Хмельницькій обласній державній адміністрації відбулася презентація основних напрацюваннь робочої групи при Мінрегіоні щодо шляхів подальшої реалізації реформи адміністративно-територіального устрою, повідомляє сайт відомства. Презентував напрацювання директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак.

Він розповів керівництву області та усім присутнім про основні положення законопроєктів «Про місцеве самоврядування» та «Про місцеві державні адміністрації», які розроблені у Мінрегіоні та незабаром будуть представлені на розгляд Верховної Ради України.

Серед іншого він зазначив, аби завершити розпочаті реформи, необхідно не лише приймати зміни до Конституції України, а й ще близько 200 секторальних законів, які чітко формуватимуть сфери відповідальності та важелі контролю за дотриманням законодавства органами місцевого самоврядування та місцевими державними адміністраціями.

«Серед змін, які внесли до початкових проєктів – збільшення терміну повноважень префектів (5 років) та скасування положення про обов’язковість ротації їх на посадах. Однак горизонтальна ротація, тобто в межах області, передбачається для керівників районів. Буде сформовано кадровий резерв фахівців, що зможуть претендувати на посади префектів субрегіонального рівня. Лише після відпрацювання певного терміну у різних районах вони згодом можуть бути призначені на посаду обласного рівня», – цитує Юрія Ганущака пресслужба Хмельницької ОДА.

Презентацію усіх змін можна проглянути у презентації

Експерт також зазначив, що Хмельниччина є однією із тих небагатьох областей, де реформа децентралізації була найбільш ефективно втіленою і це, на його думку, дає підстави області упевнено претендувати на участь у пілотному проєкті нової моделі адміністративно-територіального устрою. Однак, це питання остаточно не вирішене.

Читайте також: Оприлюднено проект карти змінених меж районів і громад Хмельницької області

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую