ye-logo.v1.2
24 Січня, 2020

У Хмельницькому старим велосипедам даруватимуть нове життя

Даша ПАСТЕРНАК Суспільство 694
Велосипеди передадуть дітям
Велосипеди передадуть дітям. Фото: ілюстративне smarttoys.com.ua

Відремонтовані байки передаватимуть дітям із малозабезпечених сімей.

Хмельничан запрошують долучитися до нової соціальної ініціативи. Усім, хто має непотрібний велосипед, пропонують передати його місцевим велоактивістам, які його відремонтують і передадуть дітям із малозабезпечених сімей. Як розповідає координатор проєкту Сергій Толстіхін, таку акцію у місті хочуть зробити постійною.

«З одного боку, у нас є багато сімей малозабезпечених, які не можуть купити дітям велосипед. З іншого боку, є родини, які купляли свого часу велосипеди, але дітлахи виросли, а байк залишився. Ці велосипеди вже не використовуються і лежать десь в гаражі. Звісно, вони потребують певного ремонту. Ми хочемо з’єднати це, - говорить Сергій. – Будемо збирати непотрібні велосипеди у хмельничан. Вже домовилися з однією майстернею про співпрацю. Хочемо домовитися ще з кількома, щоб кілька майстерень долучилися. До прикладу, з трьох зламаних велосипедів, зробимо два нормальних, а потім вручимо їх дітям».

Першу партію велосипедів активісти планують подарувати до Дня захисту дітей, який відзначають першого червня. Списки малозабезпечених сімей Хмельницького вже взяли у міському управлінні соцзахисту. Як зазначають ініціатори проекту, за ним і будуть орієнтуватися, кому вручити подарунки.

Читайте також: На Хмельниччині розробляють мережу маршрутів для зеленого велотуризму.

«Подібний проєкт діє у Польщі. Весь рік вони збирають велосипеди, а на День святого Миколая їх дарують відразу багатьом дітям. Але нам така акція не дуже підходить. По-перше, зберігати їх незручно. По-друге, коли дитина отримає велосипед, захоче відразу покататися, а тут зима і немає як. Тому, я думаю, першу акцію ми зробимо до Дня дитини, а потім даруватимемо байки по мірі надходження старих велосипедів і їх ремонту», - додає Сергій Толстіхін.

Паралельно в рамках ініціативи буде організована Школа веломайстра для юних жителів міста. Там охочих навчать, як виконати простий ремонт велосипеда.

«Коли ми зберемо певну кількість велосипедів, оголосимо школу веломайстра. Фаховий майстер навчатиме підлітків ремонтувати велосипеди, які будуть здавати хмельничани. Плануємо, що протягом березня-квітня це все назбираємо, потім ремонтуємо і даруємо», - пояснює активіст.

Щоб долучитися до соціальної ініціативи, можна зв’язатися з координатором акції Сергієм Толстіхіним за телефоном: 068 288 56 47, або через Фейсбук.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую