ye-logo.v1.2

На Хмельниччині розробляють мережу маршрутів для зеленого велотуризму

Туризм 3994
Усі маршрути об
Усі маршрути об'єднають на одному сайті, а згодом мають розробити мобільний додаток. Фото: ілюстративне auto.24tv.ua

Наразі в розробці чотири маршрути.

Хмельницькі активісти та веломандрівники взялися прокладати зелені маршрути територією нашої області. У співпраці з об’єднаними територіальними громадами, вони напрацюють низку локальних зелених маршрутів, які пізніше об’єднають у кілька великих тематичних. Завдяки таким маршрутам у туристів буде готова програма зеленої мандрівки різними ОТГ області: де перекусити, заночувати, відвідати майстер-класи, екскурсії, що цікавого подивитися. 

«Фактично, у кожній області нашої країни є одне-два місця розкручених для туристів. Якщо взяти нашу область, то це Кам’янець-Подільський і Меджибіж. Вглиб країни люди в нас мало мандрують, а лише Хмельниччина нараховує понад три тисячі пам’яток історично-культурної спадщини. У нас є багато всього цікавого, але ми туди не їздимо, - розповідає один з ініціаторів розробки маршрутів Сергій Толстіхін. - Тому ми поставили ціль – напрацювати низку зелених маршрутів. Ми побували в 31 країні, бачили, як виглядають зелені маршрути. Коли в Європі будь-яка сім’я з дітьми може сісти на велосипед, або сісти в автомобіль, а велосипед взяти з собою, і поїхати на певну локацію. Там покататися на двоколісних, переночувати в сільській садибі, спробувати локальну кухню».

Враховуючи європейську практику, зараз активісти працюють над розробкою чотирьох зелених маршрутів Хмельниччиною.

«Територією Староушицької ОТГ облаштовуємо маршрут «Легенди Пониззя». Це історична назва території, яка пролягає Поділлям в районі Дністра, де розташована Бакота. Для Сатанівської ОТГ розробляємо «Боброві витребеньки». Тут хочемо влаштувати велоквест. Групі туристів потрібно буде розгадати певні загадки, щоб проїхати далі. Працюємо над зеленим маршрутом «Чорний шлях», який пролягає через Старокостянтинів, Антоніни і Самчики. Шлях, котрим татари вели полонених українців до себе в рабство, пролягав цими територіями. Також готуємо маршрут «Три фортеці», - коментує Сергій.

Читайте також: Хмельницькі веломандрівники розповіли про екологічні лайфхаки з двох десятків країн.

Загалом активісти планують розробити кілька десятків зелених веломаршрутів Хмельниччиною. Локальні маршрути об’єднають у три великих мережі: зелене коло – «Подільські товтри», в центральній частині області – «Побужжя», у верхній частині області – «Мале Полісся». Усі маршрути об’єднають на одному сайті, а згодом мають розробити мобільний додаток зелених маршрутів Поділля. Обіцяють подати інформацію кількома мовами.

«На жаль, який би маршрут ми не придумали, для нього потрібна модернізація інфраструктури. А наша ініціатива не передбачає інвестицій, щоб відремонтувати дороги. Ми накидаємо тематично, якою має бути мережа зелених маршрутів, але щоб досягти європейського рівня, потрібні кошти на створення велодоріжок, створення пунктів для відпочинку велотуристів. Тому це дуже довготривалий процес», - підсумовує Сергій Толстіхін.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую