ye-logo.v1.2

Водохреща в Хмельницькому: освячення води та купання (ФОТО + ВІДЕО)

Суспільство 6111

Від ранку на Південному Бузі відзначають Хрещення Господнє.

Сьогодні, 19 січня, православні та греко-католики відзначають третє завершальне свято різдвяно-новорічного циклу Водохреще або Богоявлення.

У Хмельницькому, як і в попередні роки, на річці Південний Буг облаштувати спеціальні місця для купання. Три ополонки - поблизу аварійно-рятувальної станції (провулок Човновий, 11) та одна поблизу дитячо-юнацької спортивної школи №3 «Спартак». В області ж таких місць, звісно, більше.

Ранок у Хмельницькому розпочався з того, що на водопровідній насосній станції №9, що на проспекті Миру, 36/2, освятили воду в резервуарах. А згодом, вже на центральній набережній міста представники духовної ради міста зачитали молитви і також освятили воду.

Освячення води на Південному Бузі в Хмельницькому
У Хмельницькому обладнали декілька місць для купань на Водохреща

«У сьогоднішній день ми в особливий спосіб освячуємо воду, яка є символом Божого благословення для нас. Яка є символом очищення нашої душі, нашого серця. Тому кожен, хто сьогодні споживає цю воду має пам’ятати, що ця вода має силу тоді, коли ми причащаємося нею, приймаємо її з вірою в Бога. Вода має силу лише тоді, коли приймаємо її з великою довірою до нашого Господа і, розуміючи, що саме він є джерелом прощення наших гріхів. Він є джерелом нашого очищення, Господь є джерелом нашого освячення», - звертаючись до хмельничан, які були на набережній, сказав керуючий Кам’янець-Подільською єпархією Української Греко-Католицької Церкви, Преосвященний владика Іван Кулик.

Представники духовної ради Хмельницького провели освячення води
Іван Кулик привітав хмельничан із Богоявленням
На Південному Бузі можна попити гарячого чаю
Після купання, деякі люди поспішали повернутися в пункт обігріву
У пунктах обігріву є як чоловічі, так і жіночі розгдягальні

У місцях, обладнаних для купання, чергують рятувальники. Які наголошують, що тим, хто вирішив пірнути в ополонку, слід робити це лише у визначених місцях, інакше може статися лихо. Адже товщина криги за Південному Бузі нині, в середньому, 2,5 сантиметри, а тому на кригу краще не виходити. Можливо, саме нинішню теплу зиму (відсутність снігу, через що біля ополонок немає льодових хрестів), людей, якщо порівнювати з минулими роками, дещо менше. Адже, як кажуть рятувальники, дехто на Водохреща пірнає у воду заради якоїсь моди та гарної фотографії для соцмереж. 

Водохреща-2020 в Хмельницькому
Водохреща-2020 в Хмельницькому
Водохреща-2020 в Хмельницькому
Водохреща-2020 в Хмельницькому
Водохреща-2020 в Хмельницькому
Водохреща-2020 в Хмельницькому
Водохреща-2020 в Хмельницькому

Традиційно на місцях для купання обладнанні й пункти обігріву (переодягальні). Можна випити й гарячого чаю.

Як повідомили в ДСНС, на Хмельниччині безпеку вірян забезпечують 144 рятувальників на 30 одиницях спецтехніки. В усіх районах краю працює 49 тимчасових рятувальних постів. У Хмельницькому рятувальники та медики чергуватимуть на Південному Бузі, як повідомили в міській раді, до 21.00.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую