ye-logo.v1.2
5 Серпня, 2020

Міське управління екології контролюватиме якість хмельницького повітря

Суспільство 803
Олександр Луков каже, що наразі аналіз повітря в Хмельницькому проводять два пости Гідрометцентру
Олександр Луков каже, що наразі аналіз повітря в Хмельницькому проводять два пости Гідрометцентру. Фото: ілюстративне io9.gizmodo.com

Одним з перших кроків стане закупівля обладнання для місцевих постів Гідрометцентру.

Управлінню з питань екології та контролю за благоустроєм Хмельницької міської ради заплановано надати повноваження контролювати якість атмосферного повітря на території обласного центру. Про це йдеться в проєкті рішення виконавчого комітету міськради.

За словами начальника міського управління з питань екології та контролю за благоустроєм Олександра Лукова, наразі аналіз повітря в Хмельницькому проводять два пости Гідрометцентру, які розташовані на території міста. Проте Кабмін прийняв нові норми й збільшив кількість показників для дослідження.

«Вважаю, що доцільно покласти обов’язки контролю за якістю повітря в місті на наше управління, адже ми вже у подібних напрямках співпрацюємо з обласним департаментом природних ресурсів та екології, — розповідає Олександр Луков. — Першим кроком стане придбання необхідного обладнання для доукомплектування двох постів Гідрометцентру».

Він зазначив, що поки заплановано придбати неліцензійне обладнання, яке вже використовують в інших містах, наприклад, в Івано-Франківську. Воно коштуватиме приблизно до 10 тисяч гривень. Орієнтовно його мають придбати весною. Далі до кінця року заплановано розробити програму моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря.

«Деякі ідеї для забезпечення якості повітря в Хмельницькому вже реалізуються. Наприклад, одним з головних видів забруднення є автотранспорт. Наприклад, для зменшення пробок в місті й відповідно скорочення обсягів викидів вуглецю на перехресті вулиць Свободи та Прибузької облаштували дорогу на три смуги», — додав Олександр Луков.

Втім, аби міське управління екології та контролю за благоустроєм отримало нові повноваження, необхідно, щоб виконавчий комітет проголосував за цей проєкт рішення. Далі його мають підтримати депутати на сесії Хмельницької міської ради. Вже тоді представники цього управління розроблять і подадуть Міністерству енергетики та захисту довкілля програму моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря в місті Хмельницькому.

Читайте також: Підприємство в Теофіполі суд покарав за викиди шкідливих речовин в повітря

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую