ye-logo.v1.2

Не за планом: Лісовогринівецька ОТГ хоче об’єднатися з Олешинською

Суспільство 2381
Згідно з проектом оновленого перспективного плану Олешинську громаду запропоновано віднести до Хмельницької міської ОТГ
Згідно з проектом оновленого перспективного плану Олешинську громаду запропоновано віднести до Хмельницької міської ОТГ. Фото: adm.km.ua

Пропозицію обговорюватимуть на громадських слуханнях.

Лісовогринівецька ОТГ пропонує об’єднання з Олешинською тергромадою. Таку офіційну пропозицію підтримали депутати на сесії Лісовогринівецької сільської ради наприкінці грудня, а днями її озвучили Олешинській ОТГ. Нагадаємо, до 2021 року передбачається укрупнення неспроможних громад, і очікує воно й на Олешинську ОТГ, до складу якої входять 5 сіл з майже п’ятьма тисячами населення.

Утім, згідно з оновленим перспективним планом, який наприкінці листопада минулого року презентували в Хмельницькій ОДА та подали на затвердження до Кабміну, Олешинську громаду запропоновано віднести до Хмельницької міської ОТГ. Однак, наразі громада не виключає можливості об’єднання не за планом і пропозицію Лісовогринівецької ОТГ розглядатимуть найближчим часом на громадських слуханнях.

Голова Лісовогринівецька об’єднаної тергромади Віталій Гралюк зазначає, що така пропозиція – крок на випередження.

«До нашої ОТГ входять 14 населених пунктів, усе поки без змін, ми залишаємося самостійною громадою. Але потрібно дивитися уперед. Цілком можливо, що в майбутньому на громади очікує наступний етап оцінювання спроможності та нові критерії. З Олешинською ОТГ наша громада межує. Знаючи, що на неї очікує об’єднання, ми надали таку пропозицію. Приймати її чи ні – справа громади. Люди на громадських слуханнях скажуть своє слово. У свою чергу, розуміючи, що в майбутньому можливі знову зміни і вимоги щодо укрупнення, ми б хотіли зберегти те, що уже напрацьовано нашою громадою. Так, скажімо Лісові Гринівці могли б об’єднатися з Хмельницьким. Але до нашої ОТГ входять багато сіл, віддалених від обласного центру. У 2015 році, об’єднуючись, ми їм дали надію бути самостійною громадою. Тому й робимо пропозицію про об’єднання іншими сільськими громадами, яким, гадаю, також не хочеться втрачати напрацьовану за ці роки стратегію розвитку сільських територій», - каже Віталій Гралюк.

У свою чергу в Олешинській ОТГ вже ініціювали громадські слухання, щоб почути думку людей з приводу такого об’єднання.

«Самостійною нашу громаду не залишать. Це вже беззаперечний факт. Тому або поки є час, варто об’єднуватися добровільно, або ж нас приєднають без нашої згоди. Об’єднавшись з Лісовогривівецькою ОТГ ми матимемо майже однакове співвідношення депутатського корпусу, приблизно 40 на 60. Тоді якщо ми відійдемо до Хмельницької ОТГ, то громаду, представлятиме максимум один депутат. Чи зможе він відстояти інтереси та потреби наших сіл? Найближчим часом в наших п’яти населених пунктах будуть проведені громадські обговорення щодо пропозиції Лісовогринівецької ОТГ. До слова, від Хмельницького пропозиції про об’єднання нам не надходило. Втім, своє слово скажуть люди», - зазначає голова Олешинської ОТГ Віталій Осядлий.

І додає, що передусім мешканці громади побоюються об’єднання з Хмельницькою міською ОТГ ще й тому, що на їхніх межах розташоване хмельницьке сміттєзвалище. І якщо будуть спільні території, воно, кажуть, може підійти впритул до населеного пункту.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую