ye-logo.v1.2

Через незаконно скасовану соцзахистом субсидію, жінці відключили газ

Суспільство 2527
Суд стягнув з управління соцзахисту на користь позивачки моральну і матеріальну шкоду
Суд стягнув з управління соцзахисту на користь позивачки моральну і матеріальну шкоду. Фото: segodnya.ua

Соцзахист має сплатити майнову і моральну шкоду.

До Новоушицького районного суду звернулася мешканка села Куча Новоушицького району. Як повідомляють у Хмельницькому апеляційному суді, жінка вимагала стягнути з районного управління соціального захисту населення моральну та майнову шкоду за незаконно скасовану субсидію.

«Як пояснила позивачка, у 2015 році вона звернулася у районне управління соцзахисту за субсидією і отримала її по квітень 2018 року. Та в лютому 2018-го їй прийшло повідомлення про 25 581 гривню боргу за спожитий газ. Виявилося, що заборгованість утворилася через позбавлення права на субсидію та зняття з її особового рахунку розміру призначеної за період з жовтня 2015 року по грудень 2017 року субсидії. Через це 16 березня 2018 року газопостачання до її будинку було припинено», - йдеться у повідомлені суду.

2 жовтня 2018 року Хмельницький окружний адміністративний суд задовольнив позов жінки – визнав дії управління соцзахисту неправомірними та зобов’язав його повернути незаконно зняті суми з її рахунків на підприємствах – виробниках чи виконавцях житлово-комунальних послуг.

Водночас позивачка зазначила, що соцзахист завдав їй 2 060 гривень майнової шкоди, бо довелося відновлювати газопостачання та 78 тисяч гривень моральної шкоди, тому що після відключення газопостачання у будинку неможливо було жити, довелося позичати гроші і брати кредити, аби розрахуватися з газівниками. Відповідач заперечував проти позову і заявив, що жінка сама винна у цій ситуації, оскільки подала неправдиві відомості у документах на призначення субсидії.

«Однак суд установив, що обставини свідомого подання недостовірних даних для призначення субсидії – відсутні, а відповідачем (соцзахистом) не доведено правомірність своїх дій. Окрім того, соцзахист не повідомив жінку про припинення надання субсидії, необхідність і терміни повернення надміру виплачених коштів, а також не здійснив розрахунок надміру виплачених коштів з урахуванням доходів синів позивачки», – зазначає у рішенні суд.

У суді позивачка довела, що через неправомірні дії соцзахисту жінка зазнавати збитків за відключення і підключення газопостачання – 1260 гривень. З урахуванням всіх обставин справи, суд задовольнив позов жінки частково, стягнувши на її користь з соцзахисту сумарно 8260 гривень майнової й моральної шкоди.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую