ye-logo.v1.2
31 Травня, 2020

Зміни у березні: яких новацій чекати мешканцям області

Суспільство 2726
У березні зростуть деякі виплати
У березні зростуть деякі виплати. Фото: pixabay.com

Із початку весни починають діяти деякі нововведення.

Від сьогодні, 1 березня, в Україні відбудеться щорічна індексація пенсій, тому виплати зростуть, хоча і не у всіх. Укртелеком підніме тарифи на стаціонарний телефон, а в Росію можна буде поїхати лише за закордонним паспортом. Про це повідомляє «24 канал».

Пенсії

1 березня 2020 року почнеться друга щорічна індексація пенсій. За даними міністерства соцполітики, з 1 березня в середньому пенсії зростуть на 11%. Тобто, якщо йдеться про середню пенсію в 3 370 гривень, доплата складе приблизно 306 гривень.

Збільшення виплат торкнеться людей, яким пенсії призначені за віком, через інвалідність, втрату годувальника чи за вислугою років. Однак торкнеться індексація не всіх: не збільшать пенсії держслужбовцям, суддям та прокурорам, науковим працівникам, помічникам депутатів. Також не збільшать виплату тим, хто і так отримує максимальну пенсію. Крім того, збільшення не торкнеться соціальних пенсій: тим, кому не вистачає мінімального стажу, надбавки чекати не варто.

Виплати безробітнім

Зростуть виплати для безробітних. З 1 березня 2020 року в Україні мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшили з 1630 гривень до 1800 гривень. Це для людей, виплати яким призначаються з урахуванням заробітної плати та страхового стажу. Для категорій, щодо яких ці показники не враховуються, мінімальна виплата становитиме 650 гривень. Досі було 610 гривень.

У Росію – лише із закордонним паспортом

З 1 березня 2020 року жителі України зможуть потрапити в Росію лише за закордонним паспортом. Раніше перетинати українсько-російський кордон можна було і з внутрішнім українським паспортом. А от виїхати з РФ можна буде як за внутрішніми паспортами, так і за свідоцтвом про народження (якщо йдеться про дітей).

Укртелеком підвищить тарифи

Як повідомляє «РБК-Україна», із 1 березня найбільший в Україні оператор фіксованого зв'язку підвищує вартість місячної абонплати за стаціонарний телефон для населення на 10% - з 54,28 гривні до 59,71 гривні.

В Україні розблокують супутникові канали

«Економічна права» зазначає, що Президент України та медіагрупи дійшли згоди до 16 березня забезпечити запуск незакодованих супутникових версій головних українських телеканалів. Мова йде про канали медіагрупи 1+1 media (1+1, 2+2, ТЕТ, ПлюсПлюс, УНІАН, Бігуді), StarLightMedia (СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, Оцінок), Inter Media Group («Інтер», НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter-фільм), Медіа група «Україна» (ТРК Україна, НЛО ТБ, Індиго, Ескулап ТБ), які перейшли на платне мовлення. Медіагрупи закодували сигнали у ніч на 29 січня.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую