ye-logo.v1.2

У громадах Хмельниччини запрацювали «шерифи»

Суспільство 2929
На Хмельниччині запрацювали поліцейські офіцери громади
На Хмельниччині запрацювали поліцейські офіцери громади. Фото: автора

До своїх обов’язків приступили поліцейські офіцери громади.

Сьогодні, 12 березня, на Хмельниччині офіційно запустили проєкт «Поліцейський офіцер громади». З цієї нагоди в обласному центрі на майдані Незалежності вишикували весь особовий склад поліцейських офіцерів громади (ПОГ – авт.), яким вручили новенькі службові автомобілі. Всього на область надійшло 43 «Renault Duster». Хоча ПОГів є 57. Як писав сайт «Є», ще 14 автомобілів, планується, що додадуть у липні, коли пройдуть усі необхідні тендерні процедури. 

Своїх офіцерів поліції, на кшталт шерифів, отримали 32 громади Хмельниччини. «Універсальні поліцейські» будуть, у першу чергу, орієнтовані на потреби громади. Вони мають повноваження дільничного, патрульної поліції та деякі повноваження дитячої поліції (ювенальної превенції).

Як розповів заступник голови Національної поліції України, полковник поліції Олександр Фацевич, Хмельниччина – п’ятий регіон, який долучився до проєкту. По всій території держави 118 громад вже мають своїх поліцейський офіцерів. Всього 251 громада підписала меморандум і взяла участь у проєкті.

«Сьогодні ми створюємо новий підрозділ, який буде зорієнтований на громади і на допомогу громаді. Вони будуть проживати у вас, працювати у вас, достатньо забезпечені, а найголовніше – захищати вас, - звернувся до представників громад Олександр Фацевич. - Цей поліцейський не реагує, як патрульна поліція чи швидка допомога. Він працює постійно з громадою, щоб таких ситуацій, коли приїжджає патрульна поліція, не відбувалося. Це є чиста превенція. Поліцейський проживатиме у громаді і стане її частиною».

Ключі від службових автомобілів вручили на центральній площі міста.
Сьогодні офіцери приступили до своїх обов'язків.
Згодом учасники-громади доотримають автомобілі по одному на кожного ПОГа.

Частина громад передбачила житло для тих офіцерів, які працюватимуть не за місцем проживання. Серед тих, кому нададуть житло, поліцейський офіцер Смотрицької громади Дунаєвецького району Микола Мосенжук.

«Я працював протягом двох років дільничним офіцером. Вирішив далі йти у цьому напрямку. Взяв участь у проєкті «Поліцейський офіцер громади». Подав анкету, ми здавали психологічні тести, проходили поліграф на детекторі брехні. Були навчання у Львівському державному університеті внутрішніх справ протягом 2,5 місяців. Пізніше ми поїхали у місто Дніпро на стажування, оскільки там проєкт вже діє, - говорить офіцер. - Я постійно буду знаходитися у громаді, тому всі мене будуть знати. Коли виникатимуть питання у людей, до мене можна звернутися. У кожному населеному пункті об’єднаної громади облаштовані кімнати для прийому громадян. Крім того, у мешканців буде номер мого мобільного».

Поліцейський офіцер Смотрицької громади Микола Мосенжук.

Старший лейтенант поліції Сергій Черепюк відтепер працюватиме офіцером у Новоставецькій об’єднаній територіальній громаді. Свою роботу порівнює з роботою шерифа.

«Поліцейський офіцер громади буде задіяний у всіх масових заходах, які будуть відбуватися у громаді. Боротьба зі злочинністю, розв’язання сімейних і побутових конфліктів, контроль за дотриманням правил дорожнього руху на нашій території – усе це входить до наших повноважень», - коментує він.

Сергій Черепюк відтепер працюватиме офіцером у Новоставецькій об’єднаній територіальній громаді.

Як пояснює Олександр Фацевич, кошти на реалізацію проєкту виділяє Нацполіція, допомагають партнери із США, а також долучаються самі громади.

«Дані автомобілі закупляє Національна поліція і забезпечує процес навчання. Деякі авто закупляють США. Минулого року вони передали нам близько 50 автівок. Цьогоріч плануємо ще отримати. Враховуючи ефективність, яку показали офіцери на Дніпропетровщині, ці інвестиції того коштують, - каже заступник голови Нацполіції України. - 27 громад вже готові самостійно придбати такі авто».

Хмельниччина – п’ятий регіон, який долучився до проєкту.
Разом з поліцейськими офіцерами сертифікати та ключі отримували голови громад.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую