ye-logo.v1.2
28 Вересня, 2020

Де на Хмельниччині купити газети

Суспільство 1914
На Хмельниччині стало проблемою придбати газети, оскільки чимало кіосків із пресою зачинені через карантин
На Хмельниччині стало проблемою придбати газети, оскільки чимало кіосків із пресою зачинені через карантин. Фото: автора

Через карантин деякі видання пішли на вимушені канікули, а газетні кіоски зупинили свою роботу.

«Українські газети тримаються, але ситуація з регулярним друком преси лишається напруженою», - пише пресслужба Національної спілки журналістів України. Після того, як уряд запровадив карантинні обмеження через загрозу поширення коронавірусної інфекції COVID-19, навіть деякі всеукраїнські видання тимчасово престали друкуватися.

Так, зокрема, холдинг «Видавництво Український Медіа Дім» (який випускає журнали «Кореспондент», «Телескоп» и «Теленеделя», газети «КП в Україні», «Факти», «Аргументи і факти» та інші) одразу заявив, що йде на двотижневий карантин – до 3 квітня. Серед причин – закривають кіоски, які продавали пресу. Щоправда, як відомо, уряд продовжив карантин в Україні до 24 квітня. Тому поки невідомо, чи це видавництво випускатиме свою продукцію після 3 квітня, чи буде вимушене не друкувати пресу й надалі.

На Хмельниччині через карантинні обмеження також виникли проблеми із розповсюдженням газет – як всеукраїнських, так і місцевих. Кіоски зачинені. Хоча, до прикладу, в Італії, де понад 80 тисяч людей інфіковані коронавірусом (станом на 27 березня), газетні кіоски працюють, а тиражі щоденних газет зростають, бо людям потрібна інформація. Та й в Чернівцях, де в області підтверджено 47 випадків (один із яких летальний), кіоски з пресою працюють.

Чому в багатьох містах України зачинені кіоски з пресою, не розуміють й видавці. Так, до прикладу, Михайло Новицький з Херсону, видавець «Дебют газети», вважає, що кіоски - нині найбезпечніша форма торгівлі, оскільки товар продають не в приміщенні, а контакт продавця та покупця набагато менший, аніж покупця та кассира у супермаркеті. «Кіоски преси 100% не підлягають закриттю на карантин, так як товари, що продаються там, збігаються з асортиментом точок торгівлі з постанови Кабміну, - вважає пан Новицький. - До того ж вони виконують функцію магазину госптоварів, зв'язку та аптек, - все з постанови Кабміну. І на будь-яку посадову особу, що перешкоджає роботі кіосків преси, повинен бути негайно складено протокол про саботаж протиепідеміологічних заходів у місті».

Де ж купити пресу? Журналісти сайту «Є» поспілкувалися з колегами з районів та міст області, щоб зрозуміти, яка ситуація в нас.

Станом на 27 березня всі місцеві газети, які є в Хмельницькій області, друкуються. Ось тільки редактори районних газет констатують, що їхні видання й так мали невеликий тираж (як правило, їх передплачують, а не купують), а нині ще менший. До того ж, з квітня очікують на подорожчання послуг друкарні. А відтак собіварість газет зросте.

Утім, газети виходять у світ та їх продають. До прикладу, у Кам’янці-Подільському закрилася більша половина точок продажу газет. По суті, залишилася лише можливість придбати пресу у відділеннях «Укрпошти» та деяких магазинах.
Схожа ситуація і в Нетішині та Славуті, Дунаївцях. А в Городку, до прикладу, газети можна придбати лише на пошті.

Проблеми придбати періодичні друковані видання виникли і в хмельничан. Адже багато хто купував видання (як всеукраїнські, так і місцеві) у кіосках «Всесвіт», які нині не працюють через карантин. Як правило, купити газети можна у відділеннях «Укрпошти». Але, до прикладу, газету «Проскурів» там не продають,  вона була в продажу лише в кіосках «Всесвіт». 

Медіакорпорація «Є», яка випускає газети: «Є Сімейна газета. Подільський випуск», «Сімейна зручна телепрограма», «Є», «Сімейні поради», «Сімейні життєві історії», також зіштовхнулася з подібними проблемами. Утім, наші видання можна придбати як у віділеннях «Укрпошти», так і в крамницях Хмельницького.

Перелік місць продажу видань «Є Сімейна газета. Подільський випуск», «Сімейна зручна телепрограма», «Є», «Сімейні поради», «Сімейні життєві історії» у Хмельницькому:

ГРЕЧАНИ БЛИЖНІ
магазин "Сундучок"
м-н канцтоварів біля кінотеатру Восток
м-н "Околиця"
м-н "Мальва"
м-н "Рось"
м-н "Поділля"
м-н "Аліса"
кіоск біля заводу Маслосирбази

ГРЕЧАНИ ДАЛЬНІ
м-н "Золотий вагончик"
м-н "Ювілейний"
м-н "Продукти"

вул. ТЕРНОПІЛЬСЬКА
м-н "Галина"
к-к "Бринза" 
м-н "Подільський коровай"
м-н "Марія" (автовокзал №5)
м-н "Продукти" по вул. Київська

вул. МОЛОДІЖНА
м-н "Продукти" (за поліклінікою №4)
к-к "Вершковий рай" 
м-н "Продукти" по вул.Молодіжна

ДУБОВО
м-н "Візит"
м-н "Особливий"
к-к "Рокфор" від Маслосирбази

РАКОВЕ
м-н "Тетра"
м-н "Продукти" по вул.Пілотська
м-н "Троя"

вул. КАМ’ЯНЕЦЬКА
к-к на зуп.Дитяча лікарня
м-н "Амелія"
м-н "Нереїда"

вул. ЛЬВІВСЬКЕ ШОСЕ
м-н "Левик"

Проспект МИРУ
к-к від Маслосирбази біля "Будинок друку"
к-к "Золушка" від Маслосирбази
м-н "Сундучок"
м-н "Рось 2"
к-к "Вершковий рай" на зуп."Темп" 

ЦЕНТР
м-н "Віста"
м-н "Копійка" біля Продуктового ринку
м-н "Продукти" в парку ім.Чекмана
к-к "Вершковий рай" від маслосирбази біля готелю "Поділля"
к-к "Вершковий рай" від Маслосирбази на зуп."Поліклініка №1"

Утім, чимало газет можна завжди передплатити як у відділеннях «Укрпошти», так і не виходячи з дому. Враховуючи нинішню ситуацію, це може бути зручніше, адже за газетами не потрібно йти, читачу їх доставлять. Отож, потурбуйтеся про своїх рідних, аби вони зайвий раз у період карантину не виходили з дому, та передплатіть їх улюблені видання.

Де передплатити онлайн газети від медіа-корпорації «Є»:

Усі видання від «Сімейної газети» на 2020 рік
Сімейна газета ТБ Мінімальний строк передплати: 1 міс.
Сімейна газета ТБ Мінімальний строк передплати: 6 міс.
Сімейна зручна телепрограма
Сімейні поради
Сімейні життєві історії
«Сімейні життєві історії» + «Сімейні поради». Комплект

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую