ye-logo.v1.2

Як пошити захисну маску для обличчя вдома (ВІДЕО)

Суспільство 35619

Маска не гарантує уникнення зараження коронавірусом, однак це один із засобів, що допомагають уникнути розповсюдження інфекції.

Запроваджений карантин змушує українців додати до свого гардеробу нову деталь – маску. Без неї не пустять в громадський транспорт і в людних місцях її рекомендують одягати. Насамперед маски варто носити людям, які мають симптоми застуди чи грипу. Однак, як відомо, навіть не маючи ознак захворювання люди можуть інфікувати оточуючих. Саме тому зараз усіх просять носити маски, щоб вберегти один одного від можливого зараження.

В аптеках пропонують кілька видів масок: хірургічні, марлеві, респіраторні. Останні мають найвищий ступінь захисту. Однак будь-яку з цих масок останнім часом стало важко придбати. Саме тому ви вирішили вам показати, як пошити багаторазові маски власноруч. Процес нескладний, особливих навичок для цього не потрібно та й не займе це багато часу.

Ми вам покажемо кілька видів масок. Пошиємо за допомогою швейної машинки маски з бавовни на шнурівках, на резинці та маску з трикотажу.

Для тих, хто не має швейної машинки, майстер-клас із пошиття трикотажної маски теж може бути цікавий. Цю маску можна пошити і вручну. Для її виготовлення підходить будь-який вид трикотажу. Ми взяли товстіший трикотаж на зовнішню частину маски та м’якший всередину.

У середину маски можна власти додатковий фільтр.
Зшита з трикотажної тканини.
Для багаторазового використання.

Щоб створити викрійку для цієї маски, перенесіть на свій аркуш паперу зразок викрійки з відповідними розмірами, який ми пропонуємо на фото. Щоб перенести викрійку на тканину, ми створили трафарет з картону, який можна використовувати багато разів.

Схема викрійки маски

Схема викрійки маски.

Для маски нам потрібно чотири деталі – дві зовнішніх і дві внутрішніх та два шматка резинки (у нас довжиною по 23 сантиметри). Обмалювавши трафарет на тканині, вирізаємо деталі, залишаючи по пів сантиметра припусків. З бічного краю деталей потрібно залишити два сантиметри припуску для завороту. Детальний процес пошиття маски, крок за кроком ми виклали на відео.

Бавовняні маски ми пропонуємо двох варіантів – на резинках і на шнурівках. Для їх виготовлення ми взяли тканину бязь.

Бавовняна маска на шнурівках.
Бавовняна маска на резинці.
Шаблон для розмітки складок на масці.

Для основи маски потрібен відріз тканини, розмірами 20х42 сантиметри, для кріплення – два відрізи резинки довжиною по 20 сантиметрів; або дві деталі тканини, розмірами 4,5х70 сантиметрів, які слугуватимуть за шнурівку. Поетапний процес пошиття таких масок, ви теж можете переглянути на відео.

Примітка: в усіх запропонованих моделях для пошиття масок є спеціальні «кишені», в які можна вкласти одноразовий фільтр, що слугуватиме додатковим захистом. Для такого фільтру підходить матеріал «спанбонд», з якого виготовляють одноразові медичні маски. Купити його можна в магазинах, де пропонують товари для садівництва.

Як носити медичні маски для захисту від коронавірусу (за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я)

Перш ніж надягати маску, очистіть руки проти спирту натирання рук або мила з водою. Одягнувши її переконайтеся, що між вашим обличчям та маскою не виникає прогалин.

Не торкайтеся маски під час її використання. Якщо це зробити, протріть руки антисептиком, або помийте водою з милом.

Маску треба замінити одразу, як вона стане вологою, або ж використовувати не більше двох годин.

Знімайте маску ззаду, не торкаючись її лицевої сторони. Після цього одноразову маску треба негайно викинути у закритий контейнер. Багаторазову – випрати і випрасувати.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую