Гаряча тема:
- Війна
«За рік у Хмельницькому буде хоспіс»
Такі плани висловили представники громадських організацій та обласної влади на зустрічі з Василем Князевичем, головою Ліги сприяння розвитку хоспісної та паліативної допомоги
У світі хоспіси успішно працюють з вісімдесятих років минулого століття. Ці заклади полегшують життя пацієнтам із онкологічними, серцево-судинними захворюваннями чи туберкульозом у невиліковній стадії, зі СНІДом, старикам. За принципами паліативної допомоги, хворі отримують знеболювальні препарати, аби полегшити страждання, цілодобовий догляд та індивідуальний підхід до кожного, їм та їхнім сім’ям надають психологічну та духовну підтримку.
«На жаль, нині ті, кого вилікувати неможливо, залишаються поза увагою суспільства. Щоб по-людськи померти, у нас завжди не вистачає грошей, – зауважив Василь Князевич, голова правління Української ліги сприяння розвитку паліативної і хоспісної допомоги. – Сьогодні ми їдемо в регіони і створюємо осередки ліги. Вже зараз маємо створити такі умови для останніх днів людини, щоб самим спокійно дивитися у майбутнє. Адже кожен із нас колись стане потенційним пацієнтом хоспісу».
За словами пана Князевича, потужно розвивають напрямок хоспісної та паліативної допомоги у Івано-Франківській, Львівській, Херсонській, Харківській та Київській областях.
«Хоспіси мали б бути у нас ще вчора, – відповів Вадим Гаврішко, перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації. – І ми будемо працювати, щоб в області з’явився хоча б один хоспіс, який відповідав би усім вимогам». Пан Князевич додав, що такий заклад необхідно створити бодай за рік. «У нас в Хмельницькому вже є невеличкий хоспіс на шість ліжок, – каже Ігор Ратушний, голова Хмельницького благодійного фонду «Хесед-Бешт». – Шість чоловік від нашої організації пройшли навчання в Швейцарії. Ми вже створили бізнес-проект, знайшли місце. І є люди, які готові та можуть працювати у хоспісі. Немає лише грошей. Адже паліативна та хоспісна допомога досить дорога — на одного хворого потрібно близько 15 тисяч гривень на місяць».
Хоча медики зауважили, що шість ліжок, та й 25, як пропонував пан Князевич, проблему не вирішать. Адже допомоги потребують близько 500 тисяч хворих щорічно. Тому при хоспісі необхідно створювати ще й виїзну службу.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: