ye-logo.v1.2

Теофіпольських школярів навчає американець

Суспільство 3736
Джонатан Сан (у центрі) мріє, аби між народами усього світу була співпраця та дружба.
Джонатан Сан (у центрі) мріє, аби між народами усього світу була співпраця та дружба.. Фото: автора

Діти з задоволенням вивчають разом з ним англійську

Віднедавна уроки англійської мови в Теофіпольській загальноосвітній школі № 1 залюбки відвідують не тільки «хорошисти» та «відмінники», а й навіть ті, хто раніше недолюблював цей предмет. Таку зацікавленість дітей до мови міжнародного спілкування педагоги навчального закладу пояснюють тим, що в 4-9 класах її викладає волонтер Корпусу Миру США, корінний американець.
Знає п’ять мов
Двадцятитрирічний Джонатан Сан народився у Лос-Анджелесі, що розташоване на південному заході Сполучених Штатів Америки. Його батьки - китайці за походженням. Після закінчення біологічного факультету університету в Сан-Дієго хлопець здобув ступінь бакалавра. У майбутньому мріє стати лікарем і пов’язати свою долю з міжнародною організацією «Лікарі без кордонів». Для цього, звісно, необхідно вміти швидко адаптуватися до будь-якої держави, вивчити її мову та культуру. Саме мрія стати «Лікарем без кордонів», очевидно, привела юнака у волонтерський Корпус Миру США.
«Хочу допомагати людям з інших країн вивчати англійську мову, мрію, аби поширювалася співпраця між народами світу», – говорить хлопець українською мовою з добре відчутним англійським акцентом.
Спілкуємося із ним у кабінеті директора Алли Бурлак. Поруч сидить вчителька англійської мови, координатор волонтера Інна Василюк, яка лише зрідка перекладає Джонатану запитання та допомагає правильно сформулювати на них відповіді.
Коли в США проводився розподіл волонтерів Корпусу Миру, Джонатану Сану випала Україна. До цього часу про нашу державу він знав лише, що це країна, яка знаходиться в Європі. «В Україну я приїхав наприкінці серпня минулого року. Незабутнє враження справила столиця. На відміну від мого рідного Лос-Анджелеса, у Києві багато історичних та архітектурних пам’яток. Та, найголовніше, дуже сподобалося, що українці гостинні, доброзичливі, привітні люди. Для мене це особливо приємно», – ділиться враженнями мій співрозмовник.
Тут, на нашій землі, він вперше почув українську мову. Три місяці поспіль перебував в одному з районів Київщини, а наприкінці грудня приїхав у Хмельницьку область. Теофіполь американцеві дістався не випадково.
«Потрапити в число шкіл, де б працювали волонтери Корпусу Миру, дуже непросто, тому що вимоги при цьому ставляться високі. І, головне, треба було достойно представити навчальний заклад під час відповідних випробувань в Києві. Мені дуже приємно, що наша вчителька англійської мови Інна Василюк з честю з цим впоралася і потрапила в число найкращих», – каже директор Теофіпольської ЗОШ №1 Алла Бурлак.
«Відколи я в Україні, вже трохи освоїв українську, маю підручники, словник. Коли мені щось незрозуміло, одразу до них звертаюсь. Багато допомагає Інна Вікторівна. Звичайно, мова складна, особливо через відмінювання слів та фразеологізми. Думаю, що за час свого перебування у вас, зможу вільно нею оволодіти», - продовжує свою розповідь Джонатан.
Крім англійської, хлопець досконало розмовляє одним з діалектів китайської мови. П’ять років поспіль вивчав французьку і вільно володіє нею. Свого часу за програмою обміну школярів жив у Парижі та Ліоні. А півтора року тому вивчав іспанську. Читає і пише латинською. Зізнається, що найважче даються йому латинська та українська.
«Англійський клуб» від Джонатана Сана
Хлопчики та дівчатка із задоволенням відвідують «Англійський клуб», де Джонатан тричі на тиждень навчає їх усім тонкощам розмовної мови. Разом із школярами він бере активну участь у дискотеках, вечорах відпочинку та інших урочистих заходах, які проводяться в школі. Танцює, а от співати поки що не пробував, хоча дуже сподобалися наші пісні.
«Українські школярі мало чим відрізняються від англійських. Такі ж веселі, енергійні, люблять ігри та розваги. Хоча є деякі відмінності. Наприклад, у старшій школі (9-12 класи – прим.авт.) навчання ведеться в декілька потоків. В кожному класі 30-40 учнів. В державних школах діти не носять форми. Вони можуть приходити на заняття в футболках, шортах. А ще у нас інша система оцінювання. Успішність визначається за п’ятибальною системою, яка позначається не цифрами, а літерами. Причому оцінки не розголошуються всім учням класу. Кожен знає лише свої. Та й американські школярі дисциплінованіші. На відміну від українських, вони ніколи не спізнюються на уроки», – каже Джонатан Сан.
У себе на батьківщині Джонатан звик їсти страви із спеціями, а в теофіпольських магазинах їх вибір не дуже великий. Тому обмежується тим, що є. Не п’є чаю та кави, а лише просту воду, яка тече з крана. Криничної ще не пробував і навіть не чув про неї. Довго нам з пані Інною довелося пояснювати, що це таке. Та, напевне, він краще б зрозумів, якби хоч раз спробував на смак чистої джерельної води. А ще хлопець пече смачне печиво та готує різноманітні салати.
У Теофіполі американець пробуде трохи менше, ніж півтора року. За цей час він планує не тільки навчати дітей англійської мови, а й досконало вивчити українську, ближче познайомитися з культурою нашого народу та підготувати власний проект. Але, що це буде за проект, волонтер наразі поки що не поширюється.
  
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую