ye-logo.v1.2
28 Вересня, 2020

Редактор районної газети через суд поновився на посаді

Суспільство 1375
Суд поновив на посаді редактора районної газети
Суд поновив на посаді редактора районної газети. Фото: pixabay.com

Рішення може бути оскаржене в апеляційному суді.

Віньковецький районний суд поновив на посаді головного редактора районної газети. Про це повідомляють в пресслужбі Хмельницького апеляційноого суду.

«Із березня 2019 року чоловік працював на посаді редактора газети. Хоча наказ про його призначення не видали, однак фактичний допуск до роботи свідчить, що трудовий договір сторони таки уклали. Вже у вересні 2019 року підприємство видало наказ про звільнення, але без обґрунтування підстав. До цього наказу був ще один – про переведення чоловіка на посаду кореспондента. Пізніше видали ще один наказ, де уточнили підставу звільнення - Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (стаття 3). Тож вийшло, що позивача звільняли з посади редактора, коли фактично його вже перевели на посаду кореспондента», - зазначають у суді.

Суд у рішенні вказав, що зазначена в наказі підстава звільнення не відповідає фактичним обставинам ситуації. Адже той закон регулює перехідний період реформування редакцій ЗМІ і не регулює трудові відносини щодо звільнення найманих працівників. Тож звільняти редактора треба було відповідно до інших статей трудових законів.

Взяли до уваги і те, що за змістом протоколу загальних зборів звільняли редактора не засновники, а трудовий колектив, що теж є порушенням. Суд визнав не підтвердженим і той факт, що відбулось саме звільнення чоловіка, а не переведення на іншу посаду.

Таким чином, суд постановив поновити редактора на посаді і на його користь стягнули понад 53 тисячі гривень компенсації за час вимушеного прогулу.

Наразі на рішення може бути подана апеляційна скарга.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую