ye-logo.v1.2
4 Червня, 2020

Карантин послабили: як минув перший день роботи речового ринку (ФОТО+ВІДЕО)

Суспільство 4287 2

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Напередодні територію базару продезінфікували.

Два місяці не працював хмельницький речовий ринок через карантин. Сьогодні, 12 травня, підприємцям дозволили відкрити кіоски та реалізовувати товар, але за умови дотриманням усіх санітарних норм. Яким же був для підприємців перший день роботи, бачили журналісти сайту «Є».

Приблизно о 10-ій ранку на «толкучці» було не надто людно. Вівторок не вважається основним «базарним» днем, а, тим більше, у час карантину, тому особливого скупчення покупців не очікували побачити.

Те, чого чекали, — температурного скринінгу на вході та перевірки наявності засобів індивідуального захисту. Однак склалось все трохи не так. Головний вхід у ринок з Львівського шосе ніхто не контролює – ні адміністрація, ні поліція (має слідкувати за дотриманням карантинних вимог).

Контролерів зустріли на входах у ринки «Пако», «Поділля-2» та у, так званий, «старий ринок». У руках вони мали пристрій для вимірювання температури, а на табуретці поруч стояв дезінфектор. Збіг чи ні, але ні нас, ні громадян, які проходили поруч - не перевіряли.

Більшість відвідувачів ринку у масках
У спеку в масках важко працювати та дихати
ВІдкрили далеко не усі кіоски

Загалом торгові ряди пустували. Дехто розкладав товар, дехто прибирав у контейнерах. Здавалось, ніхто й не очікував на масу покупців. Між собою продавці обговорювали останні новини про коронавірус, навіть те, що десь на ринку ходить поліція і перевіряє наявність засобів індивідуального захисту. Однак команда сайту «Є» жодного правоохоронця так і не зустріла.

Відверто кажучи, за півтори години проведених на ринку були помічені поодинокі продавці, які одягнулу захисний щиток, більшість – натягали опущені на підборіддя маски лише після того, як бачили камеру. Остання, до речі, справляла досить неоднозначне враження на підприємців ринку. Хтось ховався у кіоск, удаючи, що дуже зайнятий, були й такі, що реагували не дуже адекватно і радили … іти далі… Годі й говорити про спілкування на камеру. Виявилось, людям, які фактично два місяці сиділи без роботи, мають збитки від непроданого товару й, в принципі, до кінця не знають як працюватиме їх бізнес, не мали що сказати.

Та все ж думку підприємців вдалось почути. Погодились розповісти про те, як планують жити і працювати в нових умовах два молодих підприємці Микита та Пунхан. Обоє торгують жіночим одягом, а це, як відомо, товар сезонний, тому й мають деякі нюанси у роботі.

«Товар у нас є, покупців чекаємо. Звісно, сезон уже минув, був весняний товар. Ми його якраз тоді завезли. Але нічого страшного, головне — здоров'я. Важко було цих два місяці, бо ми вклали гроші в товар, хотіли працювати, заробляти. Сьогодні покупців поки не було, тому потроху роблю прибирання», - каже Пунхан.

Температурний скринінг мали б проводити на ринку
Дистанцію дотримують далеко не усі
Поки немає клієнтів маски продавці тримають на підборідді
Дезинфектор є, термометра - немає

Додає, що поки вивісив на вітрину весняний товар. Наразі думає, чи варто вкладати кошти у літню колекцію. Каже, люди тільки зараз почули про відкриття ринку, тому час покаже, чи буде вона актуальна.

«Після закриття базару трохи була паніка, бо не знали на скільки цей карантин затягнеться. Зараз карантин послабили, сподіваємось, що все мине. Звісно, збитки є у всіх, не тільки у підприємців на ринку. Але мусимо перелаштовуватись на інший режим роботи і ставитись до всього відповідально. Ми готові приймати клієнтів. Маємо антисептики, маски. Клієнтів без масочок в кіоск не пускаємо», – розповідає Микита.

Насправді, у перший день роботи "толкучки" зарано робити висновки, підуть торги чи ні, прийдуть клієнти чи все ж побояться підхопити коронавірус. Важко стверджувати і те, що хмельницький речовий ринок станом на зараз готовий до роботи в режимі карантину, адже побачене і зафіксоване на камеру свідчить про зовсім інше. Будемо сподіватись, що підприємці поки лиш вчаться працювати в нових умовах.

Коментарі:

Юлія 13.05.2020 13:41

Збір ГО"Багнет нації"

Юлія 13.05.2020 13:38

Ответ людям с ВСД (у которых часто бывает повышена температура). Возьмите справку у своего лечащего врача, какое у вас заболевание, и что оно никакого отношения к коронавирусу не имеет, и не инфекционное. А вообще по ПКМУ 313 скрининг температуры тела должны проходить сотрудники рынков, а не покупатели. Здесь нарушаются Ваши гражданские права по Конституции, которые никакими постановами, и даже законами ограничивать и сужать нельзя (22 ст.Конституции). Попробуйте вариант со справкой, и в случае отказа, требуйте от них ссылок на нормы законодательства - какой пункт, какой статьи и какого закона им дает право так с Вами поступать? Попросите предъявить свидетельство госслужащего, и выпишите ФИО, должность и место работы, попутно объясняя, что это с их стороны превышение служебных полномочий, за которое предусмотрена уголовная ответственность по ст.364, 365 УКУ, потому что согласно ч.2, ст.19 Конституции Украины госслужащие должны руководствоваться в своей работе Конституцией и законами которые ей не противоречат. Нарушать Конституцию, когда в стране нет ни чрезвычайного, ни военного положения, никто не имеет права (ст.64 Конституции).

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую