ye-logo.v1.2
16 Липня, 2020

Хто претендує на звання «Почесний громадянин Хмельницького»

Суспільство 1143
Спеціальна комісія пропонує поповнити когорту почесних громадян міста достойними хмельничанами
Спеціальна комісія пропонує поповнити когорту почесних громадян міста достойними хмельничанами. Фото: khm.gov.ua

Наразі місто має 69 почесних громадян.

Проведено перше засідання комісії з визначення кандидатів на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького». До когорти «почесних» хмельничан хочуть доєднати подільського архітектора Гната Чекірду та літературознавця Олександра Відоменка. Про це повідомили у пресслужбі Хмельницької міської ради.

Хмельничанам також пропонують долучитися до визначення найдостойнішого. Свої думки та пропозиції мешканці міста можуть висловити за номером телефону секретаря комісії: 70-23-19 (Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради). Пропозиції приймаються до 26 червня 2020 року.
 

 Претенденти на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Хмельницького»:

 Чекірда Гнат Петрович (1920-1990) - подільський архітектор, автор численних будівель та споруд, які створили у повоєнний час архітектурне обличчя центру міста Хмельницького.

За його проєктами побудовані багаточисельні будівлі житлового, громадського та виробничого призначення в Хмельницькому, Кам’янці-Подільському та, практично, в усіх районах Хмельницької області. Значна кількість їх стала візитівками населених пунктів.

36 років Гнат Чекірда працював і творив, проживаючи в місті Хмельницькому. Початок творчого шляху припадає на середину 40-х років. Місто не мало відповідної інфраструктури і доводилося будувати багато нових і реконструювати існуючі будівлі. Авторству архітектора Гната Чекірди належать міське пожежне депо (тепер кінотеатр «Планета»), Палац піонерів (тепер Театр ляльок). Палац культури Облпромради (тепер обласна філармонія), низка перших 3-4 поверхових житлових будинків у центральній частині міста, центральний парк (тепер пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк культури і відпочинку імені Михайла Чекмана»), адміністративні будівлі Ушосдору (тепер вул. Шевченко, 33) та Облспоживспілки, обласна бібліотека (тепер вул. Героїв Майдану, 28). Активну участь Гнат Чекірда брав у будівництві та оформленні інтер'єрів Будинку Рад.

Відоменко Олександр Андронікович (1931-2017) – письменник, журналіст, викладач, літературознавець, член національної спілки журналістів.

Чоловік брав активну участь у громадському житті Хмельницького. Співпрацював з Народним Домом «Просвіта», бібліотеками та закладами освіти міста. У період з 2006 по 2016 рік провів більше 250 зустрічей з учнями та студентами різних навчальних закладів міста. Його статті за результатами дослідницької роботи друкувалися в рубриках «Минуле – сучасне», «Невмируща пам’ять предків», «Спроба дослідження», «Кур’єр дослідницький», «Вікно в історію», «Культурологія», місцевих періодичних видань «Проскурів», «Подільські вісті», «Подільський кур’єр», «Майбуття» тощо.

За активну громадсько-політичну роботу на посаді заступника голови Всеукраїнського об’єднання ветеранів, Указом Президента України нагороджений орденом «За мужність». Благословенням Святійшого Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета за заслуги перед Україною Відоменко Олександру було даровано право на родовий герб та нагороджено орденом «Лицарської доблесті V ступеня». Указом Президента України від 23.08.2011 № 857/2011 Олександру Андрониковичу було призначено довічну державну стипендію як видатному діячу освіти, який досяг сімдесятирічного віку.

Лауреат премії імені Богдана Хмельницького в галузі історії, регіональної премії ім. Микити Годованця, премії ім. Михайла Орловського у галузі історико-краєзнавчих досліджень. Нагороджений орденом Народного Руху України «Орден В’ячеслава Чорновола» та орденом «Козацький Хрест».

Читайте також: Зеленський відзначив почесними званнями двох жительок Хмельницької області

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Потрібні послуги

  Так  Ні, дякую