ye-logo.v1.2

В Ізяславі через випадок сказу введені карантинні обмеження

Суспільство 3237
Собака, в якого підтвердили сказ, забіг на територію одного з дворів
Собака, в якого підтвердили сказ, забіг на територію одного з дворів. Фото: ілюстративне shutterstock.com

Випадок сказу підтвердили в собаки.

На початку червня в Ізяславі представники Держпродспоживслужби зареєстрували випадок сказу в собаки, труп якого було виявлено на території колишньої військової частини по вулиці Військовій. Про це повідомляють в Ізяславській райдержадміністрації. Під час спілкування ветеринарних спеціалістів з місцевими жителями, було встановлено, що безпритульний собака забіг на територію одного з дворів. В ході епізоотичного розслідування виникла підозра, що собака міг мати контакт з іншими тваринами, які тут мешкають.

У зв’язку з цим, рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ізяславській райдержадміністрації затверджено комплекс заходів по ліквідації цього захворювання, а територію, колишньої військової частини вулиці Військова оголошено неблагополучною по сказу та введено карантинні обмеження. Вулиці Вокзальна та Олександра Кушнірука в Ізяславі та мисливські угіддя Ізяславської міської ради визначено загрозливою зоною. На даний час на неблагополучній території проводяться заходи з ліквідації вогнища сказу.

Довідково: Сказ – небезпечне вірусне інфекційне захворювання, що передається людині під час укусу або контакту із слиною хворої тварини. Однією з основних ознак розвитку захворювання є водобоязнь, утруднення під час ковтання рідини, поява судом при спробі пити воду. Тому сказ називають ще й гідрофобією. З моменту появи ознак і симптомів хвороби сказ стає смертельним.

Якщо Вас укусила тварина або її слина потрапила на Вашу шкіру чи слизові оболонки, головне – швидко промити рану (подряпину) водою з милом, обробити краї рани спиртовим розчином йоду, накласти стерильну пов’язку і цього ж дня слід звернутися до травматологічного пункту. Єдиним захистом від хвороби є щеплення. Необхідною умовою є з’ясування ім’я та адреси господаря тварини. Це необхідно для того, щоб ветеринар міг спостерігати за станом тварини протягом 10 діб від моменту укусу.

Читайте також: В Ізяславі обвалилася ще одна стіна унікальної пам’ятки - палацу князів Санґушків.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую