ye-logo.v1.2

Гроші, землі та будинки: аналіз декларацій очільників ключових обласних департаментів

Суспільство 3909
Аналіз декларацій посадовців Хмельницької ОДА
Аналіз декларацій посадовців Хмельницької ОДА. Фото: з архіву

Деклараційна кампанія завершилась.

Сайт «Є» продовжує розглядати декларації державних службовців, які розміщені на сайт Національного агенсва з питань запобігання корупції (НАЗК). Цього разу поцікавимось звітами про статки та доходи за 2019 рік очільників ключових департаментів Хмельницької обласної державної адміністрації.

Розпочнемо із директора департаменту розвитку промисловості та агропромислового комплексу Олега Омелянюка. Він, згідно із декларацією, прописаний та проживає у Старокостянтинові. Має по земельній ділянці в Старокостянтинові та селі Веселе Старокостянтинівського району. У райцентрі декларує будинок площею 188 квадратних метрів. Торік йому нарахували зарплату у Департаменті агропромислового розвитку Хмельницької ОДА 331 638 гривень, ще 100 000 гривень мав збережень готівкою.

Дружина очільника департаменту має легковик «Volkswagen Tiguan», чотири земельні ділянки набуті у власність у 2010 році та будинок площею 216,8 квадратних метрів у селі Веселе Старокостянтинівського району. Окрім того вона є кінцевим бенефіціарним власником ПП «Редакція газети «Життя Старокостянтинівщини», де їй торік нарахували 226 675 гривень зарплати, ще 50 000 гривень зберігала готівкою. 

Не перший рік очолює обласний департамент фінансів Сергій Пенюшкевич. За інформацією із декларації, посадовець фактично проживає у Хмельницькому, однак зареєстрований у Дунаївцях. Там він має земельну ділянку, недобудований гараж та у спільній власності з дружиною та сином квартиру. В обласному центрі Сергій Адамович має право проживання у квартирі часткою якої володіє ймовірно син. В автопарку Сергія Пенюшкевича два легковики «Daewoo Lanos», «Toyota Camri» та причіп.

На посаді очільника департаменту держслужбовцю нарахували 471 459 гривень зарплати, ще 94 313 гривень мав пенсії і майже 100 000 гривень процентів від трьох різних банках, де торік зберігав 649 640 тисяч гривень. Окрім того, готівкою зберігав 33 650 доларів та 40 000 гривень.

Дружина, Тетяна Пенюшкевич, має по земельній ділянці в селі Грузевиця Хмельницького району та в селі Залісці Дунаєвецького району. В управлінні освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради їй нарахували 123 949 гривень зарплати, ще 8 433 гривень мала доходу від надання майна в оренду. Щодо збережень, то тут лише 4 580 гривень розміщених на рахунку в банку.

Не так давно посаду очільника департаменту охорони здоров'я зайняв Олександр Худенко. Він замінив попередника Якова Цуглевича, який нині керує Хмельницькою обласною лікарнею. Останню електронну декларацію кандидата на посаду Олександр Худенко подав 21 січня цього року. У ній зображено його матеріальний стан за 2019-й.

Вся задекларована нерухомість розташована у селі Калинівка Київської області. Там йому належить 33 відсотки квартири площею 66,7 квадратних метрів. Решта майна офіційно належить його дружині Аллі Худенко. Так, вона має житловий будинок площею 60 квадратних метрів і земельну ділянку площею 2 тисячі 500 квадратних метрів.

З автотранспорту Олександр Худенко має у власності «Daewoo Lanos» 2003 року випуску. Торік Олександру Івановичу в Департаменті охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) нарахували понад 265 тисяч гривень зарплатні. Натомість його дружина у 2019 році отримала 628 тисяч 600 гривень від зайняття підприємницькою діяльністю, а також — 34 тисячі 856 гривень зарплатні у перинатальному центрі міста Києва. Офіційно Олександр Худенко не володіє значними грошовими заощадженнями.

Департаментом природних ресурсів та екології керує Тетяна Дзюблюк. Згідно із декларацією, вона має легковик «Mazda CX-5», квартиру та земельну ділянку у Хмельницькому. У Хмельницькій ОДА в 2019 році посадовиці нарахували 343 963 гривні зарплати, ще 53 000 гривень отримала пенсії та 26 036 гривень процентів від банку, де зберігала на рахунку 190 000 гривень. Окрім того, готівкою «тримала» 150 000 тисяч гривень.

Чоловік, Петро Дзюблюк, має садовий будинок із земельною ділянкою та гаражем у Хмельницькому, ділянку в селі Нігин Кам'янець-Подільського району, яка перейшла у його власність 2019 року. Нарахована заробітна плата отримана за основним місцем роботи (не вказане) склала 173 544 гривень зарплати, ще 31 212 гривень мав пенсії й 38 836 гривень процентів від банку, де торік зберігав 290 000 гривень. Готівкові заощадження складали 150 000 гривень.

Навесні обласне управління житлово-комунального господарства ліквідували і частину його обов'язків передали управлінню регіонального розвитку та будівництва. Нова об'єднана структура має назву департамент розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства, і очолює її Віра Бригадир. Згідно із декларацією керівниці, у її власності земельна ділянка та частка квартири у Хмельницькому. За основним місцем роботи у 2019 році їй нарахували 357 418 гривень зарплати. Ні збережень, ні інших доходів Віра Іванівна не декларує.

Чоловік посадовиці має по земельній сіянці у селах Лісові Гринівці та Стуфчинці Хмельницького району, квартиру і ділянку в обласному центрі. Окрім того, у 2019 році він набув у спадщину земельну ділянку та садовий будинок в селі Давидківці Хмельницького району. Костянтин Бригадир володіє цінними паперами Відкритого акціонерного товариства «Укрелектроапарат». У ТОВ «Ательє кераміки» йому нарахували 109 372 гривні зарплати, ще 22 977 гривень мав пенсії, 800 гривень матеріальної допомоги від соцзахисту і 19 130 гривень доходу від надання майна в оренду.

За сферу освіти області відповідає Олег Фасоля — директор департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації. Він, за інформацією із декларації, зареєстрований та проживає у місті Полонне. Має одну земельну ділянку в селі Мала Шкарівка Полонського району та дві ділянки в Полонному. У автопарку легковик очільника департаменту «Citroen» та причеп, придбаний торік за 7 000 гривень. Також Олег Фасоля має акції «Шепетівського м'ясокомбінату».

На посаді очільника департаменту у 2019 році йому нарахували 339 766 гривень, ще 15 000 гривень мав від викладацької діяльності у Хмельницькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, Хмельницькому центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Щодо заощаджень, то тут він декларує 135 000 гривень готівкою.

Дружина, Тетяна Фасоля, володіє лиш акціями Відкритого акціонерного товариства «Полонський комбінат хлібокомбінат». У 2019 році за основним місцем роботи у відділі освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади їй нарахували 133 801 гривню.

У декларації Олега Фасолі також вказана його теща, яка має будинок із двома земельними ділянками у Полонному та акції Відкритого акціонерного товариства «Полонський комбінат хлібопродуктів». Окрім того, торік їй нарахували 24 172 гривні пенсії.

Звітує про свої стати і один із синів Олега Фасолі – Владислав. У його власності із 2016 року мотоцикл «Honda Dio», а із 2019 року — земельна ділянка у Сатанові та легковик «Volkswagen Polo» вартістю 52 500 гривень. До речі, саму таку суму коштів Владиславу Фасолі торік подарував Жовтун Валентин.

Читайте також: Кредити та мільйонні збереження: що задекларували головні прокурори області



 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую