ye-logo.v1.2

Чоловік, якого оштрафували, доводив, що мотоблок не є транспортним засобом

Суспільство 34874
Мотоблок хоч і не потрібно реєструвати, як транспортний засіб, але він ним є, якщо за кермом мотоблоку є водій - суд
Мотоблок хоч і не потрібно реєструвати, як транспортний засіб, але він ним є, якщо за кермом мотоблоку є водій - суд. Фото: am.ua

Суди двох інстанцій визнали його винним у нетверезому водінні.

Хмельницький апеляційний суд залишив без змін постанову Старосинявського районного суду про притягнення водія мотоблоку до адміністративної відповідальності. Про це повідомили в пресслужбі суду.

За постановою Старосинявського райсуду, 13 вересня минулого року в селі Щербані Старосинявського району апелянт з ознаками алкогольного сп`яніння керував мотоблоком. Але від запропонованого проходження огляду на місці за допомогою приладу «Драгер» та в медичному закладі у присутності двох свідків відмовився. Суд визнав його винним та оштрафував на 10 тисяч 200 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік.

«У апеляційній скарзі водій просив постанову місцевого суду скасувати, а провадження у справі закрити за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення. Зокрема, зазначив, що у справі немає доказів, які б вказували на дотримання працівниками поліції порядку направлення на огляд до медичного закладу та, що згідно з Інструкцією з експлуатації, мотоблок призначений виключно для сільськогосподарських робіт, не підлягає реєстрації як транспортний засіб, а тому він не є транспортним засобом і в його діях немає об`єктивної сторони правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, - повідомили в пресслужбі Хмельницького апеляційного суду. - У суді апеляційної інстанції захисниця не заперечувала факт відмови її підзахисного від проходження огляду на стан сп`яніння, проте також вказала на відсутність доказів того, що мотоблок є транспортним засобом, і що чоловік ним керував».

Те, що саме апелянт був за кермом мотоблоку, підтвердило відео з нагрудної камери поліцейських, яке досліджували суди обох інстанцій. Доводи, що мотоблок – це не транспортний засіб, апеляційний суд визнав необґрунтованими, зазначивши, що визначення терміну «транспортний засіб» наведено в п.1.10 Правил дорожнього руху України. «Проаналізувавши дану норму, можна дійти висновку, що у випадку, коли мотоблок служить для перевезення осіб, зокрема, і самого водія чи його вантажу, то він є повноправним учасником дорожнього руху, і вважається транспортним засобом, а тому особа, що керує таким транспортним засобом повинна нести відповідальність за керування ним у стані сп`яніння чи відмову від проходження огляду на стан сп`яніння. При цьому чинне законодавство не містить вказівки на те, що пристрій визнається транспортним засобом лише у разі присвоєння пристрою номерного знаку чи за наявності посвідчення водія у особи, яка ним керує», – констатував апеляційний суд.

Отже, апеляційну скаргу чоловіка не задовольнили, а постанову суду першої інстанції залишили без.

Читайте також: На Деражнянщині горів «Mercedes Sprinter»

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую