ye-logo.v1.2

У Хмельницькому незабаром з'явиться ще один інклюзивний дитячий майданчик

Суспільство 2119
На майданчику вмонтовують обладнання
На майданчику вмонтовують обладнання. Фото: автора

Будують його за кошт волонтерів.

В обласному центрі завершують спорудження інклюзивного дитячого майданчика на вулиці Зарічанській 10\3. Знаходиться він на території «Соціального центру святого Миколая Чудотворця для дітей та молоді з особливими потребами» благодійного фонду «Карітас». Незабаром там зможуть безкоштовно займатись усі охочі діти.

Як розповідає один із реалізаторів проєкту Сергій Бабій, формування ідеї майданчика та процес збору коштів розпочався наприкінці травня-червня 2018 року. За це період вдалося зібрати Волонтерським лідерським рухом 90% суми - понад 900 тисяч гривень. Також був виграний грант Львівської освітньої фундації на 100 тисяч гривень. Наразі реалізація проєкту підходить до завершення.

«Ми виходимо на завершальний етан будівництва інклюзивного дитячого майданчику — монтуємо закладні і самі ігрові комплекси. Змонтований канатний ігровий тунель, гойдалка «Мама і дитина», основа під гойдалку «Гніздо», основа під гойдалку з люлькою для дитини на візку та інше. Якщо оцінювати кількість робіт з етапу збору коштів і виготовлення документації, то фактично уже 85% зроблено. Залишилось змонтувати решту обладнання, гумове травмобезпечне покриття, привести до ладу навколишню територію. Орієнтуємось, що в серпні завершимо об’єкт і визначимо коли буде відкриття», - каже Сергій Бабій.

Верхня частина майданчика із канатним комплексом

Додає, що діти, які живуть у тому мікрорайоні, проходять повз і цікавляться в будівельників, коли відкриється комплекс. Запитують про це і хмельничани у соцмережах. Тобто, попит і бажання дітей відвідувати територію є.

«Майданчик буде облаштований так, щоб там могли перебувати діти з особливими фізичними потребами. Поблизу працює центр реабілітації, тому вихованці зможуть вільну туди приходити. Доступним він буде й для інших дітей, які, можливо, живуть поряд, або спеціально приходитимуть на гойдалки. Малеча зможе контактувати. У здорових діток буде формуватись толерантне ставлення до людей з обмеженими можливостями, а діти з інвалідність соціалізуватимуться», - зазначив Сергій Бабій.

Нижня частина комплексу
У серпні планують завершити роботи

Територія самого інклюзивного майданчика розташована на узгір’ї, тому щоб її вирівняти довелось попередньо висипати та втрамбувати чимало землі та глини. Також, для зручності його вирішили поділити на дві площадки. Загалом передбачено 350 метрів квадратних ігрової зони.

«Бюджет нашого проєкту — понад один мільйон гривень. Але потрібно враховувати, що велика кількість людей долучалися безкоштовно своєю працею і матеріалами. Це звичайні громадяни, які розуміли що будується соціальний об’єкт благодійниками і йшли на зустріч»,- розповідає Сергій Бабій.

За його словами, без допомоги небайдужих вартість майданчику була б вдвічі більша.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую